Wpis z mikrobloga

@Docent_Jan_Mula: Zadzwoń na Policję - poważnie. Pracownicy i kierownik nauczą się obowiązującego prawa. Art 135 KW.
Jest wysoce prawdopodobne, że kefir, który kupisz będzie miał w sobie więcej alkoholu niż piwo zero.

Poza tym zadzwoń do lokalnego RPK - może będzie miał pomysł. Warto skrobnąć maila również do UOKiK.
Zrobicie flash mob jutro w każdym sklepie #lidl o 12 przy każdej kasie wzywamy policję ile Lidl ma sklepów w Polsce i blokujemy im sprzedaż do czasu przyjazdy policji i tak codziennie :)
@Cyk_dwujeczka: odmowa sprzedaży towaru bez uzasadnionej przyczyny - wykroczenie, próba wyłudzenia danych osobowych (i nie obroni się tutaj tym, że ma uzasadniony interes, bo skoro piwo bezalkoholowe nie jest alkoholem zgodnie z polskim prawem to nie ma prawa żądać od ciebie dokumentu tożsamości) - przestępstwo.

A ty misiaczku? Cyk i #czarnolisto za opowiadanie bzdur. Prawo obowiązuje wszystkich, a nie tylko wybranych i gówno mnie obchodzi jakie masz na ten temat zdanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@camelinthejungle: @ItsyBitsyPajonk: @powaznyczlowiek ale chciałbym żeby to ktoś systemowo się zajął, przyjedzie policja okej ale pójdę do innego i znowu bedzie to samo, bo to nie jest jeden przypadek w kraju tylko jak widać ich linia ogólnokrajowa, zainteresuje sie tym rzecznikiem praw konsumenta pewnie nie jestem pierwszy i nie ostatni xD

@Docent_Jan_Mula: ano nie jesteś pierwszy ;) Przy winie bezalkoholowym też się zaparłem, że nie pokażę żadnego dokumentu, bo
@ItsyBitsyPajonk: Ale kto napisał, że nie obowiązuje wszystkich? Napisałem, że Grażyna ma w dupie bo nikt jej nic nie zrobi, a Ty se wojować możesz z Lidlem co najwyżej, a nie z Panią na kasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybyś był taki mądry w świecie, a nie w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps. takie sprawdzanie miałem w #krakow na kobierzyńskiej takze jak chcecie sie pokłócić to tam zapraszam xD


@Docent_Jan_Mula: mi też sprawdzali w dwóch Lidlach jak dotąd.... nie mam pojęcia skąd te podejście, samoobsługowe w biedronce nawet nie krzyczą "Proszę czekać, zaraz przyjdzie asystent" jak zeskanuję napój 0% alkoholu, a w Lidlu, w zależności od pracownika (bo kasa pokazuje ostrzeżenie), mam dowód pokazywać. Raz pani kasjerka stwierdziła "aby mogła spać spokojnie". Bullshit