Wpis z mikrobloga

@Lesrley: Ja wiem że ty masz dwie lewe ręce co już pokazałeś przy składaniu hulajnogi.

Średnie dawki kofeiny najdziesz bez problemu w google. Widzę że nawet nie wysyliles się żeby przeczytać to co napisałem.
Przeczytaj ze zrozumieniem i wróć do dyskusji.

nikt nie slodzi w takiej ilości kawy a tym bardziej używa karmelu


Zapraszam pod dowolnego Starbucksa czy Coste itp i zobacz co wybierają klienci.

Gdyby nie to że dziś pracuje
@Docent_Jan_Mula nie łamie prawa. Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży jeżeli ma uzasadnioną przyczynę. Przeciwdziałanie alkoholizmowi młodzieży jest wystarczającą przyczyną. Teoretycznie nie ma obowiązku żądać okazania dowodu osobistego bo to nie jest alkohol, ale nie oznacza to, że ma obowiązek sprzedaży osobie która wygląda na za młodą na spożywanie alkoholu.
@Docent_Jan_Mula: Lidl to widzę se lubi widzę z dupy podać te artykuły :D Kolejno
- art. 13 1 - zabrania się reklamy i promocji napojów alkoholowych (i tam wymienione kiedy)
- art. 14 - zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych (i tam wymienione kiedy)
- art. 15 - zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych (i tam wymienione kiedy)

Tyle, że zgodnie z tym: https://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/ATTB89JSL/%24FILE/i27969-o1.pdf

"Dlatego też należy podkreślić,
@ItsyBitsyPajonk Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży uzasadniając to przeciwdziałaniem alkoholizmowi młodzieży ponieważ taka sprzedaż może być niemoralna, budować wśród młodzieży nawyk picia alkoholu i jest niekorzystna z punktu widzenia interesu społecznego. Zakazana jest odmowa sprzedaży bez uzasadnienia. Tutaj uzasadnienie jest dość wyraźne.
@Andczej: Oczywiście masz rację, główny problem energoli to cukier, skąd to chłopskie rozumowanie o kofeinie się wzięło, tego nie wiem.

Poniżej dane z raportu ESFA - europejskiej komisji ds. bezpieczeństwa żywności, ale zaraz jakiś perfekcyjnie zdrowy wykopek powie, że to nieprawda, bo prawie zawału dostał od łyka energetyka, bo dużo kofeiny.
Pobierz Eddycurrent - @Andczej: Oczywiście masz rację, główny problem energoli to cukier, ską...
źródło: comment_1661938771mD18pJficqSsUytZRR4n4n.jpg
@Pieron sprzedawca nie ma prawa odmówić sprzedaży. Odmowa sprzedaży jest wykroczeniem i OP ma prawo wezwać policję. Tak zwane piwo bezalkoholowe może zawierać śladowe ilości alkoholu i nie ma to żadnego znaczenia. Ustawodawca definiuje napój alkoholowy jako zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5% objętościowych alkoholu.