Wpis z mikrobloga

to nie benefit tylko niezbędne minimum


@Anesa: @Herato: znowu to oskarkowe #!$%@? wykopków z dużych miast co w Polsce C czy B nigdy nie byli. Bida, kulawe psy szczekają, wieś zabita dechami i jedyny transport publiczny to janusz jeżdżący starymi poholendersimi autobusami. W okolicy sklep i fabryka smrodu, januszexy, skłądanie mebli czy kostki brukowej. I lecenie w #!$%@? z płaceniem bo 'kontrahent jeszcze nie zapłacił'. A jak się nie podoba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Herato: To jest benefit. Dużo jest przypadków firm które nie płacą na czas.

@Voiman_etsija: no to że są patologiczne firmy to nie znaczy, że to benefit. Niech jeszcze napiszą: nie bijemy pracowników jako benefit.
  • Odpowiedz
@Herato: Jak idziesz do pracy na magazyn to znaczy ze nie jest sie zbyt inteligentnym a takie osoby czesto sa wykorzystywane przez Januszy biznesu i pewnie nie raz zostali oszukani na kase albo nie dostali wyplaty. Wiec taka informacja jest dla nich wazna i jest to duzym benefitem.
  • Odpowiedz
  • 15
@LifeReboot rozmowy na wykopie to jest jak kopanie się z koniem :) większość tutaj życie zna tylko z telefonu kupionego przez rodziców więc myślę że szkoda.czasu i nerwowo na tłumaczenie że życie nie wygląda tak jak na IG
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anesa: Polaki którzy przez pół roku albo i więcej pracują za część pensji wypłacanej z łaską doprowadzili do tego, że to jest zaleta pracodawcy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: Są inne koszty niż sam sad, czas, wyszukiwanie papierów, ogarniecie tego wszystkiego, stres, bo to zawsze polski sad.

A w międzyczasie trzeba za cos zyc.

@yhbgrobdoivbvwamsv:

No to w międzyczasie znajdujesz inną fuchę, a po wygranej sprawie dostajesz hajs za ten okres, w którym cię niesłusznie zwolnili. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Tak tak, siedzi bo się nudzi XD wygrać wygrasz oczywiście, pytanie jakim kosztem i kiedy


@yhbgrobdoivbvwamsv: w De maja jakis fundusz, ze w takich przypadkach panstwo placi ci kase i sciaga pozniej od firmy, ze ty jako ostatni w lancuchu masz za co zyc
  • Odpowiedz
@Voiman_etsija: nie wiem gdzie wy pracujecie przez 12 lat w wielu firmach zawsze miałem na czas. Razy tylko przy zwolnieniu zwlekali z wypłata. Nasłałem pip i kazałem oddać z odsetkami za zwłokę. Dzień po kontroli była kasa wraz z odsetkami xd
  • Odpowiedz
Dużo jest przypadków firm które nie płacą na czas. @Voiman_etsija: sąd pracy tylko czeka na zgłoszenia


No fajnie pójdziesz do sądu pracy i dostaniesz korzystny wyrok, za to że wypłacili ci pensje z opóźnieniem, po paru latach. Nawet z odsetkami za opóźnienie. Wyrok będziesz mógł powiesić na ścianie a za odsetki kupić lizaka.

To że w tym okresie gdy czekałeś na pensje nie miałeś co do gara włożyć (bo tu raczej
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Znam historie, gdzie koleżanka złożyła wypowiedzenie, jej pracodawca nie chciał jej puścić przed upływem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia bo niby ważne stanowisko i do tego miała kogoś przyuczyć, kadrowa w firmie chyba zaspała i wysłała dzień po terminie na umowie. Chyba nie muszę mówić co koleżanka zrobiła.
  • Odpowiedz
@Herato: niby tak, ale weź pod uwagę, że taka reklama jest kierowana do ludzi, którzy do tej pory pracowali fizycznie pewnie, w jakichś januszexach, więc dla nich stwierdzenie, że pensja jest na czas jest adekwatne
  • Odpowiedz
@Herato: Wielu pracodawców nie płaciło na czas jeszcze przed obecnym kryzysem, a będzie teraz jeszcze gorzej. Jak ktoś ma np. ratę kredytu czy ogólnie mocno napięty miesięczny budżet to będzie go to interesowało żeby nagle nie znaleźć się w trudnej sytuacji.
  • Odpowiedz