Wpis z mikrobloga

Ja pierdziu po co mi była ta #medycyna (°° jak w 2 lata mogłabym zarabiać jak #programista15k

Czuje się gorsza od wszelkiej masy programistów, którzy pracę znajdą:
-w 5 minut,
-windują widełki płacowe,
-pracują w międzynarodowych firmach,
-pracę znajdą na całym świecie zdalnie,
-mają ciekawą pracę,
-pracują zdalnie,
-mają świetne benefity,
-mają większe poważanie w społeczeństwie,
-sztuczna inteligencja ich nie zastąpi za 10-20 lat,
-wśród młodego i średniego pokolenia większy prestiż zawodu,

()
Pobierz
źródło: comment_1661874422libwOSr36FRlo9V1Wfj3YK.jpg
  • 68
@jmuhha: z tego co slyszalem to duzo ortopedow taka kase ma, a nawet i ponad 100k - przeciez zwykla artroskopia to kilkanascie tysiecy, tez oni podczas wizyty robia zastrzyki z kwasu hialuronowego/prp, robia usg itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Ja to rozumiem, zanim Ty skończysz studia i specjalizację, moi koledzy z korpo, którzy tu zaczęli pracę w wieku 20 lat zarobią już na własne mieszkanie i leasing na samochód. I nawet jeśli zarobią mniej to ich to wali, bo są już ustawieni w momencie kiedy Ty zaczynasz się dorabiać. Ale takich osób wcale tak wiele nie ma.
@git-reset-hard-head

@git-reset-hard-head

Wolałbym być programistą za skromne 10k, niż za 50k grzebać ludziom w dupach, jelitach, zatokach i innych śmierdzących miejscach.


A czy ja się odnoszę do tego, kto ma lepiej? Kto ma lepsze warunki pozapłacowe? Czy raczej mówię, gdzie można więcej wyciągnąć? I tak, dalej twierdzę że top lekarz wyciągnie więcej niż top programista.

tylko realnie i zdroworozsądkowo podchodzi do życia, to co za różnica w zarobkach 25/35/45k? Przecież tego hajsu
@jmuhha: Nie wiem skąd tak pesymistyczna ocena. Nie sadze by programista miał większy prestiż. To po pierwsze. Po drugie, co do sztucznej inteligencji, tez nie wierze ze zastąpi całkowicie lekarzy, będzie bardziej narzędziem diagnostycznym- pierwszym filtrem, ale podobnie będzie w IT podstawowe kodowanie będzie robiła AI. Co do kasy, chyba jest podobnie, trudne początki, a później sama wpada. A na koniec dnia chyba jednak satysfakcja z pracy jest o sto poziomów
@jmuhha system rzuca w lekarze pieniędzmi na każdym kroku, to indywidualna sprawa czy zechce jej/jemu je złapać czy nie. Nie znam lekarza specjalisty który zarabia 15k, śmiechem chyba by za taką ofertę zabili.