Wpis z mikrobloga

Ja pierdziu po co mi była ta #medycyna (°° jak w 2 lata mogłabym zarabiać jak #programista15k

Czuje się gorsza od wszelkiej masy programistów, którzy pracę znajdą:
-w 5 minut,
-windują widełki płacowe,
-pracują w międzynarodowych firmach,
-pracę znajdą na całym świecie zdalnie,
-mają ciekawą pracę,
-pracują zdalnie,
-mają świetne benefity,
-mają większe poważanie w społeczeństwie,
-sztuczna inteligencja ich nie zastąpi za 10-20 lat,
-wśród młodego i średniego pokolenia większy prestiż zawodu,

()
jmuhha - Ja pierdziu po co mi była ta #medycyna (╯°□°)╯︵ ┻━┻ jak w 2 lata mogłabym za...

źródło: comment_1661874422libwOSr36FRlo9V1Wfj3YK.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@Krzysu: niby tak, tutaj masz ludzkie życie za które jesteś odpowiedzialny, a z drugiej storny np zmieniasz kolor przycisku lub przyśpieszasz ładowanie koszyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wole odpowiedzialność za ładowanie koszyka, niż za ludzkie życie
  • Odpowiedz
@jmuhha: No wiadomo że tak, ale przeciętny klepacz kodu to tak jak przeciętny lekarz -- zmienia html'a / przepisuje na ból gardła syrop....
Wiadomo że nie każdy zarządza ogromnymi systemami które zarabiają miliony dolarów dziennie, tak jak nie każdy lekarz zajmuje sie przeszczepami serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jmuhha: to jak jest w końcu z tymi zarobkami lekarzy? Bo z tego co ja znam to wszyscy na maksa zarobieni są i żaden nie narzeka. "Kliniki" swoje otwierają, po kilka dyżurów i kaska wpada jak złoto.
  • Odpowiedz
@nastynas: ale co to za życie xD

dorobić to nie problem, ale to robisz dodatkowo

a dobre pieniadze to albo w POZ ok 120 zl /h, a potem to dopiero po specjalizacji czyli 5 lat po studiach
  • Odpowiedz
@jmuhha: są branże, gdzie projekty IT są ważne i mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników jak np. lotnictwo. Ale tak naprawdę pensja nie zależy od prestiżu zawodu, a od tego, jak ciężko jest zastąpić daną osobę kimś innym. Jak AI rozwinie się na tyle, żeby klepać mało złożone systemy, to popyt na programistów spadnie, jest to nieuniknione.
  • Odpowiedz
mają ciekawą pracę,


@jmuhha: ciekawa praca XD po roku siedzenia na jednym projekcie będziesz rzygać tym co robisz a praca będzie szła jak krew z nosa. Siedzenie i klikanie w kąkuter przez 8 godzin w zadnym wypadku nie jest ciekawe może przez pierwsze kilka lat. Póxniej to jest monotonia
  • Odpowiedz
@jmuhha: możesz nieco jaśniej bo nie bardzo zrozumiałem :)

Jesteś w stanie iść teraz do POZ?

Wiesz że generalnie chcąc sporo zarabiać to trzeba sporo poświęcić? Programiści też się doszkalają (ja nie IT).
  • Odpowiedz
@nastynas: do POZ możesz iść bez specjalizacji, prawie od razu po studiach

wtedy mozesz liczyc na 120 zl / h w gore, specjalizacja medycyny rodzinnej (czyli taki ktory ma tytul specjalisty) pewnie moze liczyc na 180 zł / h w góre,

a podczas rezydentury to zarabiasz sredni hajs
  • Odpowiedz