Wpis z mikrobloga

@mikau: tylko jeden z kona? To reszta to sami kawalerowie, zwiazki nieformalne czy po rozwodzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ;)

Co ciekawe z tego co pamietam na dalekiej polnocy bylo stosunkowo duzo mniej elektrykow... z drugiej strony to tak naprawde malo zamozne rejony jak na Norwegie.
@DryfWiatrowZachodnich: trochę słabo opłaca się ładować elektryki teraz xd..


@mikau: > @mikau: jak ktos kupil pare lat temu to pewnie teraz zdziwione pikaczu xD

@DryfWiatrowZachodnich: na Ionity cena za kWh z roznymi rabatami to 1,99 Nok, ci co laduja sie w domu to tak jak wspomniano wyzej tez korzystaja z wsparcia rzadu. Takze nie ma zadnego zdziwionego pikaczu.

BTW moje 1,6 tdi zatankowanie do pelna kosztuje teraz 1100
@DryfWiatrowZachodnich: @ulath: Ej ale to w sumie przy obecnym kursie wychodzi wam powiedzmy ok 2,5nok (czyli po kursie ok 1,2zł) za kWh? Patrząc w google na jakieś randomowej stronie, ceny w polsce niby średnio wynoszą 0,73-0,82zł. Czy to w sumie nie jest jedynie z 1,5x więcej w Norwegii?
I no offence, poprawcie mnie jeśli się mylę ale w sumie czy nie zarabiacie +25k nok netto? Czyli jakieś 12k pln po
@AryanWonderBoi: Mniej-więcej się zgadza, tylko pamiętaj o innych uwarunkowaniach jeśli porównujesz do Polski. Polak z prądu to sobie obiad grzeje i telewizor ogląda. W Norwegii na prądzie stoi ogrzewanie domów, mieszkań oraz transport osobisty. Gazu i węgla praktycznie nikt nie używa, na wsiach ludzie dogrzewają drewnem, ale najczęściej jedynie w kominkach lub kozach bo instalacje CO to również rzadkość. Także jak ktoś ogrzewa średniej wielkości dom i ma dwa elektryki to
przecież nie jestem


@PMV_Norway: "#!$%@? ja na bordowo", do tego zartowalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AryanWonderBoi: w sumie ciezko cos Ci dopisac wiecej ponad to co wymienil kolega Stashqo... moze jedynie to ze chyba cieplej wody nie ma "z rur", tylko sa bojlery w piwnicach. Ogolem Norwegia na pradzie stoi, wszystko jest od tego uzaleznione, mieszkanie o podobnym metrazu do takiego polskiego ma zuzycie pradu wrecz
ciekawosci, jak to dziala, trzeba jakies podania do kazdego rachunku dorzucac czy "odgornie" sie to robi i placi sie od razu mniejsza kwote?


@DryfWiatrowZachodnich: Dziala to tak. Na koniec miesiaca obliczana jest srednia cena za kWh w danym miesiacu.
W sierpniu to okolo 430 øre. Od tego odejmuje sie 70 øre, i z reszty oblicza sie 80%
(430-70)*80% = 288 øre
Dostajesz zwrot na rachunku za przesyl (niektorzy maja jeden rachunek