Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z niskim użyciem GPU w niektórych grach. Przykładowo MS Flight Simulator lub Cyberpunk używa ~40% i mam jakąś biedną ilość FPS, natomiast w takim Control, Horizon czy Death Stranding jest git i gra wykorzystuje niemal 100%. Niezależnie czy ustawię grafikę na ultra czy low to użycie GPU jest niskie. Próbowałem reinstalować drivery, używając też display driver uninstaller, ale nic nie pomaga. Konfiguracja: RTX 3080, Ryzen 5800X, 32GB@3733CL14, drivery Nvidia 516.94. Może ktoś miał podobny problem?

#komputery #rtx #nvidia #gry
electroN - Mircy, mam problem z niskim użyciem GPU w niektórych grach. Przykładowo MS...

źródło: comment_1661863674aYue4lpzxXywa5b7C8DmD4.jpg

Pobierz
  • 10
@electroN: Wyłączałeś vsync? Podobnież zmiana samolotu na mniejszy wpływa na fpsy… Swoją drogą to mfs jest specyficznym tytułem i może jakaś opcja w grze ma wpływ. Zobacz jeszcze ustawienia profilu gry w sterowniku nvidii.
Wygląda jak bottleneck cpu, tylko przy takim cpu nie powinien wystąpić. Może jakiś vsync jest ustawiony?
Mam 3080 12 gb i 5800x3D więc mógłbym sprawdzić jak u mnie wygląda, ale nie mam tej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ademu: @Narun: Vsync jest wyłączony. Problem nie jest tylko z Fligt Simulatorem ale np też z Cyberpunkiem, ba nawet Ori się tnie. Te gry z którymi teraz jest problem kiedyś śmigały aż miło. Może zainstaluję jakieś dużo starsze drivery, bo już kompletnie nie mam pomysłu co może być przyczyną.
@Narun: @Ademu: @Dave987654321: Wygląda na to że rozwiązałem problem. Powodem był włączony fTPM (więcej info). Niestety ASUS znowu ma coś skopane w swoim sofcie. Niby w najnowszej wersji biosu 4403 (dla ASUS TUF X570 PRO) miało być to naprawione, ale jak widać jest jeszcze gorzej. Wyłączyłem fTPM i jest git. Tak czy siak dzięki za pomoc.
electroN - @Narun: @Ademu: @Dave987654321: Wygląda na to że rozwiązałem problem. Powo...

źródło: comment_1661879538ooU0LOnhylh8shVvAhsl8W.jpg

Pobierz