Wpis z mikrobloga

Siema miruny, planuję urlop w Czarnogórze, plus potem wyruszam do Zadaru bo tam mam samolot do PL. Chcę spróbować autostopa, myślicie, że dam radę w ciągu dnia "skakać" między miejscami, gdzie jest 1,5h drogi samochodem? Czy w razie czego z każdego miejsca da się dostać do każdego transportem publicznym? Google Maps nie pokazuje mi tras dla pociągów/busików więc się lekko cykam czy np. traska:
virpazar->ulcinj->stari bar->petrovac na moru w ciągu jednego dnia jest możliwa.

Chciałem nocować w Virpazar, Kotorze, Górach Przeklętych, okolicach kanionu Tary - ma to sens? Czy może lepiej z czegoś zrezygnować na rzecz noclegu w innym miejscu?

Być może w drodze do Zadaru zahaczymy o #bosnia, ale tu jeszcze nie mam planu.

#czarnogora #autostop
  • 5
@Tanzanit samo jeżdżenie po wybrzeżu Czarnogóry to męczarnia acz we wrześniu już powinno być lepiej. Jak ci pokazuje 1,5h to popołudniu może być 3h i więcej. Polecam na FB grupę Czarnogóra Wakacje tam dużo się dowiesz.
Wypad do Bośni autostopem to ciężki temat że ze względu na granicę i szczerze jakoś tam autostopowiczów nie widziałem.
@Tanzanit skąd zaczynasz? Do Virpazaru (i dalej do Baru) jeździ pociąg z lotniska w Podgoricy. Z Baru (Stari Bar jest nieco dalej i nie wiem, czy tam cokolwiek jeździ) do Ulcinj są busy, tak samo do Petrovaca. Ale czy zdążysz wszystko ogarnąć w jeden dzień? Wątpię.