Wpis z mikrobloga

Hałaśliwy motocykl pędzący w środku nocy przez miasto może obudzić tysiące ludzi. Dlatego też kolejne francuskie miasta instalują system "Meduse". Składa się on z 4 mikrofonów mierzących poziom hałasu generowanego przez pojazd i kamery, która robi zdjęcie nadmiernie hałasującym kierowcom. Właścicielom hałaśliwych pojazdów automatycznie wystawiane są mandaty. Na celowniku są przede wszystkim motocykle, ale karany jest każdy przekraczający normy hałasu.

#ciekawostki #motoryzacja #samochody #krakow #warszawa
JanParowka - Hałaśliwy motocykl pędzący w środku nocy przez miasto może obudzić tysią...

źródło: comment_1661851710xrzazTV3sGleoRwGJaDnvv.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MatiHanys: tak jest zupełnie przypadkiem będzie też zbierał odgłosy z manifestacji a po za tym jak udowodnić że dźwięk należy do danego auta jak jedzie dwa lub przechodnie obok
  • Odpowiedz
A co jeśli wynik pomiaru z takich oto mikrofonów jest inny niż pomiar wykonany zgodnie z normami?


@Karbon315: Otóż to. W sumie wystarczy zakwestionować taki mandat i tyle. Każdy sąd powinien umorzyć. Pomiar hałasu generowanego przez pojazd musi się odbyć w ściśle określonych warunkach.
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce ciszę to niech się wyprowadzi na przedmieścia


@detronizacja: mieszkam w KRK ale daleko od centrum, w zasadzie na wsi i słyszę #!$%@? motocykli z ulicy odległej w prostej linii ~700m. to jest #!$%@? dramat.
  • Odpowiedz
skończyłyby się te podzirawione modne tłumiki sebastianów łysych penisów


@rowerbicycle123: penisy to oni muszą mieć mikroskopijne. Nie widzę innego wytłumaczenia.

A w Polsce jest lans na wieśniacko pierdzace tłumiki.


@DanielPlainview: trzeba być pi***oloną amebą, żeby chcieć się w ten sposób "lansować". Skazywałbym tych imbecyli na codzienną publiczną chłostę.
  • Odpowiedz
Jak mnie #!$%@?ą tępe Sebastiany z BMW-gruza albo motocykliści z tłumikami dziurawymi jak znoszone skarpetki. Śpię sobie #!$%@? w ostatnie upały przy otwartym oknie, a tu jeb, #!$%@? - nie wiadomo, czy komuś właśnie dupę urwało po kebsie podejrzanej jakości z dworca PKS, czy to tylko Sebie z resztek tłumika strzeliło. Tfu na takich.
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: Dokładnie, mam na osiedlu piękne AMG w którym właściciel wieśniak sobie takie coś zamontował i budzi tym gownem co rano, bo oczywiście stoi pod blokami i wszyscy muszą go słuchać. I zamiast od razu odjechać to się napawa tym #!$%@? dźwiękiem traktora / kosiarki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@JanParowka: Wczoraj jak wchodziłem do marketu budowlanego to przed samym wejściem( a jak inaczej ) był zaparkowany motocykl. Ja wchodziłem akurat z córką, obok szedł ojciec z bobasem w wózku. A ten postanowił odpalić swojego "harleya" który był bardzo nieprzyjemnie głośny - a raczej należę do osób które lubią dobry i głośny wydech. No debil no.
  • Odpowiedz