Wpis z mikrobloga

@mango: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mate_choice_copying
Zjawisko to wykryto u wielu gatunków zwierząt, w większości dotyczyło wyboru samców przez samice
Nawet użyto tego zjawiska do zbadania czy muszki owocówki są zdolne do posiadania kultury. Kultura to generalnie jakiekolwiek zachowania populacji nie wynikające z czynników genetycznych, a z obserwacji innych osobników - podstawą kultury jest kopiowanie zachowań innych osobników danej populacji.

Bardziej mnie ciekawi czy filmy i seriale (w których to oczywiście aktorzy zazwyczaj nie
  • Odpowiedz
Widziałem wiele wpisów jak przegrywy 5/10 z ameryczki wychodzili na miasto ze swoją siostrą 8/10 i nawet w restauracji kelnerki zupełnie inaczej się zachowywały przy takim anonku.
  • Odpowiedz
nie trzeba być nawet żonatym, a mieć laskę, im się od razu załącza jakiś gadzi umysł xD


@oruniak: wielokrotnie rozkminiana opcja. Jeśli nie masz żadnych widocznych zalet, a jesteś z jakąś różową, to w domniemaniu fenomenalnie ruchasz albo jesteś bogaty.
  • Odpowiedz
Oczywiście jak zwykle dowód anegdotyczny, ale przytoczę. Na studiach gdy godziłem na balety z przewagą koleżanek branie było zawsze większe niż jak szliśmy tylko z kolegami.
  • Odpowiedz
@mango Singiel nie za dobry, żadna go nie chciała to po co Ci on. Wdowiec jeszcze gorszy, swoją wykończył to i Ciebie wykończy. Rozwodnik jeszcze gorszy, swoją porzucił to i Ciebie porzuci. A żonaty, a żonaty to co innego, swoją kocha to i Ciebie pokocha

( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mango: @analboss: @oruniak: czysty cope, jak ktoś jest przystojny to będzie miał powodzenie bez względu na stan matrymonialny. Mam wrażenie że ten mit jest uskuteczniany przez średnio atrakcyjnych chłopów którym się udało jakaś sredniawa laskę wyrwać i potem czują się przez to bardziej atrakcyjni i podświadomie sobie wmawiają, że jakaś inna kobieta jest nimi zainteresowana bo uśmiechnęła się itp.
  • Odpowiedz
Bardziej kwestia dowartościowania sie ze jak puknela sie z zajetym to jest lepsza od jego kobity xD


@Najpiekniejszy_Faraon: O właśnie to! Powszechnie uważa się, że celem jest facet. A celem jest po prostu zwykle podbicie swojego ego, że okazała się lepszą niż ta, której powinien być wierny. Facet staje się tylko narzędziem.
  • Odpowiedz