Wpis z mikrobloga

Nie jestem z #wroclaw ale ostatni popis waszego prezydenta dał mi do myślenia nad jedną kwestią.

Wiadomo, że polityka w Polsce opiera się często na wyborze mniejszego zła, w tym przypadku dla Wrocławianów takim mniejszym złem miał być kandydat z rekomendacji KO, czyli Łysy.

Nie trzeba się nawet mocno zagłębiać w jego prezydenturę, by ujrzeć jaki to jest prosty, niski człowiek który totalnie nie nadaje się do sprawowania takiego urzędu. Takich prezydentów i prezydencików w Polskich miastach jest dziesiątki.

Zastanawia mnie ile pokoleń będzie jeszcze tak się nie szanować i wybierać takich oczywistych buców, którzy ujebują sobie, że pozycja prezydentury czyni ich jakimiś cesarzami, a mieszkańcy jego miasta to poddany mu plebs. To jest mandat zaufania do osoby, która ma to miasto reprezentantować i gospodarzyć.

Powinniśmy uleczać politykę z takich psycholi od najniższych struktur, także samorządowych. #!$%@? szajs i obrażasz mieszkańców? Lecisz ze stanowiska, nie dostajesz przedłużenia umowy.

#!$%@? mnie, że ktoś taki może sprawować takie stanowisko głównie przez układy i układziki. Póki co wybory takich prezydentów nie są raczej mocno oszukiwane, działa tu demokracja, można mieć wpływ na to kto dochodzi do władzy.

#polityka #patologiazmiasta
  • 5
@Iskaryota facet był namaszczony przez poprzedniego prezydenta, Platforma Obywatelska pajacowała ze swoimi kandydatami, najpierw Chybicka, która chodziła na czarne marsze a potem oznajmiła, że jest przeciw aborcji, potem Ujazdowski który był uciekinierem z PiS a na samym końcu próbował Michał Jaros, który z PO uciekł do Petru i wrócił do PO jak Petru się zrobił obciachowy. Postawili wtedy na typa od Dutkiewicza i tak to się pokręciło, że zrobili go prezydentem głównie,