Wpis z mikrobloga

Jednym z argumentów przeciwko osobom homoseksualnym, który mnie bawi chyba najbardziej, jest to, że takie osoby nie będą się rozmnażać. Jakby to faktycznie była najważniejsza rzecz w życiu, nie miłość, nie szczęście innych osób, nie, co to to nie, najważniejsze jest rozmnażanie się. Ciężko mi uwierzyć, że są osoby które poważnie tak myślą i nieironicznie używają takich argumentów

#antynatalizm #childfree #lgbt #homoseksualizm #przemyslenia
  • 114
@Devhar: Dlaczego wychodzisz z założenia, że miłość jest ważniejsza niż chęć i możliwość rozmnażania? Rozmnażanie podtrzymuje rodzaj ludzki, podtrzymuje cywilizacje i rozwój, zapewnia nowe generacje lekarzy, nauczycieli, hydraulików i kopaczy rowów. W jaki sposób miłość ma się przyczyniać do rozwoju cywilizacyjnego?
ale o tym wspominała zaledwie jedna osoba.


@Sandrinia: o to mi chodzi. Na pewno ktoś, gdzieś, kiedyś wspominał o prokreacji homoseksualistów ale to nie jest najczęstszy argument przeciwko środowisku lgbt a zwłaszcza wśród "zwykłych ludzi" a co najwyżej w mediach i u krzykaczy/napinaczy w internecie. Brak produktywności IMO mało obchodzi ludzi.
Dlaczego wychodzisz z założenia, że miłość jest ważniejsza niż chęć i możliwość rozmnażania?


@iwn37: Myślę tu o ludziach chcących żyć normalnie, którzy mogą mieć takie same prawa jak osoby hetero, dla których są właśnie ważniejsze miłość czy równe prawa niż rozmnażanie się

Rozmnażanie podtrzymuje rodzaj ludzki, podtrzymuje cywilizacje i rozwój, zapewnia nowe generacje lekarzy, nauczycieli, hydraulików i kopaczy rowów. W jaki sposób miłość ma się przyczyniać do rozwoju cywilizacyjnego?


@iwn37:
@Devhar: Piszesz, że bawi Cię, że ludzie oceniają homoseksualizm pod katem reprodukcji jakby to była najważniejsza rzecz w życiu. Próbuje zrozumieć dlaczego uważasz ze miłość jeść ważniejsza rzeczą w życiu jeżeli wszystko wskazuje na to, że rozmnażanie jest tą rzeczą a miłość tylko mechanizmem motywującym do prokreacji.

Adopcja to jakieś rozwiązanie, ale statystyka adopcji u homoseksualistów jest tak niska, że nie warto porównywać tego z produktywności par hetero.
Szwecja ma bardzo fajny system prawny chroniący dzieci, skrajnej biedocie, przygłupom i ogólnie pojętej patologii dzieci są zabierane.


@Zgrywajac_twardziela: No bardzo fajny system gdzie dzieci były odbierane normalnym rodzicom i umieszczane w jakiejś patologii bo tak stwierdził jakiś urzędas. I taki system panuje przede wszystkim w Norwegii gdzie np. Polacy jeżdżą tylko do pracy nie ściągając tam rodzin w obawie przed odebraniem im dzieci przez miejscowych urzędasów uważających Polaków z definicji
@Zgrywajac_twardziela

@Devhar: Mnie zawsze najbardziej śmieszy argument, że hurr durr oni będą chcieli dzieci adoptować. No pewnie, lepiej żeby taki dzieciak gnił w bidulu zamiast był wychowywany w normalnej rodzinie przez dwie szczęśliwe osoby ()


Można by się zastanowić czy to będzie normalna rodzina. Pewnie nie, ale i tak lepsza niż żadna. Zawsze może to być nazywane mama i ciocia albo ojciec i wujek. Ważne żeby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Devhar: słusznie. a mnie z kolei bawi ich walka o prawo do zawarcia małżeństwa.
małżeństwa są coraz mniej popularne, są wręcz symbolem zaścianka, coraz mniej ludzi hetero o tym myśli i coraz mniej się pobiera, a geje i lesby cisną, jakby mentalnie żyły w XX wieku.
to chyba chodzi po prostu o to, żeby za wszelką cenę iść pod prąd
No pewnie, lepiej żeby taki dzieciak gnił w bidulu zamiast był wychowywany w normalnej rodzinie przez dwie szczęśliwe osoby ()


@Zgrywajac_twardziela: Mnie natomiast śmieszy powyższy argument, bo ludzie którzy tak mówią nie mają pojęcia o sytuacji adopcyjnej w Polsce. Na dzieci czekające na adopcję jest w tej chwili długa kolejka chętnych par. To, że jest wiele dzieci w domach dziecka wynika z ich skomplikowanej sytuacji prawnej, a