Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy #dzieci #prawo

Wybrałem się z żoną i 1.5-rocznym dzieckiem na wakacje nad polskie morze. Wraz z nami pojechał mój brat ze swoią rodziną (żona i 4-letnie dziecko). Wynajęliśmy dom niedaleko morza i odpoczywaliśmy na urlopie.
Koło 21:00, jak dzieci poszły spać, to zrobiliśmy grilla w ogrodzie - jakaś karkówka, kiełbaska. Włączyliśmy cicho muzykę i popijaliśmy piwko na odprężenie.
Po jakiejś godzinie przyjechała policja.
(Mamy strasznych sąsiadów tutaj, którym wszystko przeszkadza, a najbardziej to, że można odpoczywać, a nie pracować. Policję musiał wezwać sąsiad obok, którego żona krótko trzyma i cały czas coś robi - w ciągu tygodnia 2 razy trawnik kosił, cały czas coś naprawia itp.)
Jak przyjechała policja, to normalnie im otworzyliśmy, bo nic złego nie zrobiliśmy. Powiedzieli, że dostali zgłoszenie i muszą zobaczyć czy dzieci są bezpieczne. Pokazaliśmy im, że dzieci normalnie śpią. A oni, że wszystko jest dobrze, ale że dostali zgłoszenie to muszą nas przebadać alkomatem. U mnie wyszło 0.48 promila, a u mojej żony 0.31. I powiedzieli, że muszą nam zabrać dzieci do Izby dziecka !!!
Nie chcieliśmy się zgodzić, ale powiedzieli, że nie maja wyjścia, bo jest oficjalne zgłoszenie i że rano mamy się stawić na komendzie.
Przyjechał jakiś biały bus i KIA i ZABRALI NAM DZIECI!!!!

Co mamy teraz zrobić? Potrzebuję prawnika? Mogą nam zabrać dzieci? Może ktoś miał taką sytuację i jest w stanie coś doradzić?

#policja #afera #trojmiasto #pdk
  • 55
  • Odpowiedz
  • 31
@Salido: bait i pdk, ale wg prawa jeden dorosły opiekun musi być trzeźwy.

@ciemnienie wg jakiego prawa?
Ja wiem że wpis @Salido to bait, satyra na wpis @Caracas ale ci jego sąsiedzi to nieźle dzbany. Bo po pierwsze nie trzeba policji wpuszczać do mieszkania/domu, po drugie nigdzie, w żadnym kodeksie (karnym czy cywilnym) nie ma zakazu sprawowania opieki nad małoletnim będąc pod wpływem alkoholu. Jest tylko paragraf o narażaniu jego zdrowia/życia.
  • Odpowiedz
@szuineg: @hakunnin: Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Mandat, strażnicy mogą dać rodzicowi lub opiekunowi, który ma obowiązek opieki lub nadzoru nad dzieckiem do lat 7 albo inną osobą niezdolną rozpoznać lub
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ciemnienie: wyroki sądu jednak mówią inaczej.
warunkiem kwalifikacji czynu jako przestępstwa z art. 160 kk jest wyczerpanie wszystkich jego znamion: musi dojść do „narażenia” na „bezpośrednie” niebezpieczeństwo.
  • Odpowiedz