Wpis z mikrobloga

@oreze: mieszkamy na zadupiu i sam mówił, że zamówi ten kask i najwyżej odeśle. Przez internet jest też taniej zresztą. Poza tym ma urodziny i powiedział ,że chce COŚ do motoru a ja się qwa na tym w ogóle nie znam dlatego pytam tu
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: Nie kupuj kasku dla kogoś, nawet kask z najwyższej półki może być niewygodny, może gdzieś uciskać, po prostu nie będzie leżał dobrze na każdej głowie. Spraw mu voucher/karte podarunkową niech sam wybierze
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: 3k to w ch.. siana na kask.

HJC RPHA 70 (twersja turystyczna) RPHA 11 (wersja sportowa)
SHOEI GT AIR 2
To sa dwa (trzy) najpopularniejsze topowe kaski na rynku. Najlepsze skorupy i tak dalej bla bla. Jak ktos ma kase i ma byc to kask integralny to z reguły jest to jeden z tych powyzszych. To sa kaski do wszystkiego, pasuja do kazdego moto i beda "na zawsze".


Jesli kask
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: Najwyzsza jakosc, najlepsze kaski swiata ale nie wiem czy dobrym pomyslem jest kupno na pierwszy w zyciu kask araia za 3 koła. To jest serio kupa siana, ja mam jeden z lepszych kaskow na rynku i dalem polowe tego. Slabo by bylo gdyby rok pojezdzil, rozmyslil sie albo kupil potem choppera i zostal z takim kaskiem. Zastanow sie czy napewno nie jest to przerost formy nad trescia bo to sa
  • Odpowiedz
@PancakeV: dzięki za radę ,właśnie o zdanie kogoś, kto jeździ na codzien mi chodziło. Poczytam o tych modelach, które wymieniłeś. Cenę podałam z czapy, bo się totalnie nie orientuję. Jeśli coś się da taniej, a też dobrej jakości to super.
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: Wybierz cos z tych trzech ktore tam napisalem i bedzie zajebioza. RPHA 70 i GT AIR 2 to kaski sportowo turystyczne czyli do wszystkiego. Maja blende przeciwsloneczna. RPHA 11 to model bardziej sportowy, do pochylonej pozycji. Nie ma blendy za to w zestawie jest dodatkowa przyciemniana szyba.
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony a jak znasz model moto (sam jeżdżę na mt07 :>) to możesz jeszcze rozważyć jakieś akcesoria - sakwy/kufer/torby na tył. Tu nie musi nic przymierzać. Akurat do tego modelu motocykla nie będzie problemu żeby coś znaleźć, bo jest mega popularny.
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: porządny kask super pomysł ale niech sobie sam wybierze,
koledzy będą mu zazdrościć :D

to tak jakby on Ci sam wybrał bez konsultacji z tobą te modne szpilki z czerwoną podeszwą,
no byś się cieszyła bo są super ale bardziej byś się cieszyła jakbyś sama mogła wybrać które najbardziej chcesz, szczególnie, że też kosztują kilka tysiaków
  • Odpowiedz
@zdzerzaj_hadrony: Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie to kasku nigdy nie kupuje się bez przymierzenia. Zwłaszcza, jeśli ma to być pierwszy kask przy którym na 99% źle dobierze się rozmiar. A źle dobrany kask będzie albo niewygodny, albo zwyczajnie niebezpieczny. A bardzo możliwe, że oba na raz.

Z budżetu na kask zabierz te 2 czy 3 stówki i jedźcie do większego miasta na rajd po sklepach. Odwiedźcie co najmniej dwa, przymierzcie co
  • Odpowiedz
Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie to kasku nigdy nie kupuje się bez przymierzenia.


@Aramil: i to jeszcze w obecności osoby doświadczonej w tych sprawach, chociażby sprzedawcy. Bo co z tego jak przymierzysz nie wiedząc na co zwracać uwagę, teraz będzie w sam raz, ale za miesiąc się wyrobi i będzie latać na boki.

Pierwszy (albo nawet i drugi) polecam zawsze z kimś, kto się zna. Przymierzanie kasków też.
  • Odpowiedz
RPHA 70 i GT AIR 2 to kaski sportowo turystyczne czyli do wszystkiego. Maja blende przeciwsloneczna. RPHA 11 to model bardziej sportowy, do pochylonej pozycji. Nie ma blendy za to w zestawie jest dodatkowa przyciemniana szyba.


@PancakeV: latam w RPHA 70 na 636 i nic mu do pozycji nie brakuje, a kupować RPHA 11 na MT-07 to przerost formy nad treścią, jak nie marzy mu się sport po sezonie czy dwóch
  • Odpowiedz