Wpis z mikrobloga

#pokazkota dzisiaj liczyłem ile miesięcznie kosztuje utrzymanie tego gnoja XD przez 10 miesięcy na sama karmę poszło 384 euro. Korki kupuje najtańsze, co 2-3 dni kuweta jest zmieniana. Tak +~ 180/190 zł na miesiąc. Drogi w utrzymaniu, jak jadł sucha karmę z mokra to wychodziło taniej, a teraz je sama sucha i na dobe zjada 400g mokrej.
Pobierz
źródło: comment_1661618015DbbEBKiwOrK3YEs5qY3kyq.jpg
  • 57
@Lujdziarski: te zwirki są beznadziejne nieważne jakiej firmy,ja używam silikonowego,pare firm wyprobowalem i ten jest najlepszy co dałem na zdjęciu.Moje dwa koty korzystają z jednej dużej kuwety i wymieniam żwirek co tydzień,nie zbija się w takie grudy po sikach tylko żwirek pochłania wilgoć i smrodek a grubsze sprawy można wyrzucać do toalety.
Pobierz
źródło: comment_1661618851dbJUS7ZFaQAnpq7Jhaj6h7.jpg
@BlackSlip: @sytuacja_dynamiczna: żwirek silikonowy niestety nie jest bezpieczny dla kotów

Żwirek silikonowy to granulki otrzymywane z krzemianu sodu. Krzemian sodu jest alkalicznym związkiem chemicznym wykorzystywanym w przemyśle środków myjących, myjąco-czyszczących, myjąco-dezynfekujących, jak również przy wyrobie chemii gospodarczej i wielu innych detergentów/produktów chemicznych. Stosowany jest również przy produkcji materiałów ogniotrwałych, cementu, kleju czy urządzeń przeciwpożarowych.

Silikon ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że absorbuje wodę (ciecz, ale też wilgoć z otoczenia)