Wpis z mikrobloga

#pokazkota dzisiaj liczyłem ile miesięcznie kosztuje utrzymanie tego gnoja XD przez 10 miesięcy na sama karmę poszło 384 euro. Korki kupuje najtańsze, co 2-3 dni kuweta jest zmieniana. Tak +~ 180/190 zł na miesiąc. Drogi w utrzymaniu, jak jadł sucha karmę z mokra to wychodziło taniej, a teraz je sama sucha i na dobe zjada 400g mokrej.
Pobierz
źródło: comment_1661618015DbbEBKiwOrK3YEs5qY3kyq.jpg
  • 57
@black-kitsune: Nie zauważyłem,żeby miały suche/zranione opuszki,żwirku nie jedzą i nie zdarzyło im się załatwić poza kuwetą nawet jak już był dzień wymiany żwirku.Kiedyś kupiłem żwirek drewniany to odmówiły korzystania
@Lujdziarski: sucha karma jest dla kota ogólnie bardzo szkodliwa. jedną z przyczyn jest to, że ma bardzo małą wilgotność, dlatego kot z reguły jedząc ją będzie pił więcej, aczkolwiek nigdy nie będzie w stanie nawodnić się tak jak powinien. koty zazwyczaj mało piją, bo pobierają wodę z pożywienia. karmy mokre dobrej jakości mają taką wilgotność, że zapewniają kotu odpowiednie nawodnienie, więc to całkowicie normalne, że będzie pił rzadko lub wcale :)
@BlackSlip: moja drewnianego też nie chciała, ale to dlatego że wrzuciłam ją na głęboką wodę, tj. nagle cały jej żwirek zastąpiłam drewnianym. a taka metoda rzadko się sprawdza, lepiej przestawiać stopniowo, tak jak np. przy zmianie karmy. tak czy siak my jako ludzie często w takich kwestiach bardziej patrzymy na swoją wygodę niż kota i no po prostu tu też pada to pytanie dla kogo ten żwirek jest wygodniejszy