Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
nie mam prawie nic do czynienia z #nodejs, a chciałem napisać sobie 'lejek' do zewnętrznego api które w darmowej wersji ma limit requestów/min.
Powiedzmy że zewnętrzne API ma limit 10 zapytan/min, chciałbym by mój 'lejek' pilnował by ten limit nie został przekroczony, jeżeli w ciągu minuty trafia więcej niż 10 requestów, to trafiają na kolejkę i są wysyłane gdy pula na minutę się zwolni. Albo może być nawet w kolejnej minucie.
Chciałam to ogarnąć prostym serwerem na na expresie i rozważałem czy by nie zrobić do tego globalnie zadeklarowanych tablic.
Nazwijmy je tablicami:
O-oczekujące,
W- przetworzone trzymające wyniki + timestamp,
P-w trakcie przetwarzania + timestamp.
Tablicę 'W' razem z 'P' sumowalbym filtrując w oknie czasowym i sprawdzał czy mogę wpuszczać kolejny request do API (i podjąć decyzję czy przenieść do tablicy P i wysłać czy do O). Co minutę usuwalbym starsze pozycje z tablicy wynikowej.
Czy jest to ogólnie dobre podejście i czy mode & express jest dobrym pomysłem?
Jak z trzymaniem informacji- nie jestem zwolennikiem globalnych zmiennych, czy jest jakieś lepsze miejsce na trzymanie tego tak by robiąc kolejne requesty express/node miał informacje o tym ile czego wpada i ile już jest w danej tablicy? Raczej chciałbym uniknąć bazy danych, piszę to raczej dla siebie jako małe ustrojstwo;p wszystkie sugestie mile widziane;D
#programowanie #javascript #programista15k
  • 5