Wpis z mikrobloga

Robiłem jakiś czas temu research na rynku pracy i rozesłałem kilka CV. Powiem tak - HRy się wreszcie ogarnęły i wychodzą do ludzi ułatwiając życie zarówno sobie jak i kandydatom.

Widełki finansowe często podane w ogłoszeniu, opisy czarno na białym kogo szukają i czego oczekują, krótkie telefoniczne rozmowy screningowe i zaproszenia na calle techniczne, decyzje do tygodnia jak powiesz, że bierzesz udział w innych rekrutacjach. Wszystko do ogarnięcia z domu.

Piszę o tym, bo przypomniałem sobie jak to wyglądało jakieś 5-10 lat temu.

- Oferta owiana tajemnicą. Widełki finansowe nie podawane do ostatniego etapu rekrutacji, potem pytania wprost o Twoje oczekiwania, często nawet klient i projekt był tajemnicą.

- Wszystko załatwiane osobiście. Na głupią rozmowę HRową o niczym trzeba było się tłuc komunikacją 40 minut co by spędzić 15 min odpowiadając na pytania 'Czemu chcesz tu pracować'. A potem jeszcze techniczna z testem na kartce, i jeszcze jedno spotkanie 'bo tak'.

- Dupne formularze rekrutacyjne, gdzie musiałeś na stronie pracodawcy wypełnić praktycznie to wszystko, co masz w CV (niestety wciąż się zdarzają)

Lepsze czasy nastały dla millenialsów zmieniających pracę co 2-3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #korpo #it #pracawit #programista15k #programowanie
  • 1
@ATAT-2: No bardzo spoko ogólnie.

Ja dzięki Wypokowi będę wreszcie tym programistą 15k.\* Było znalezisko o tym że Wypok szuka programisty PHP. Nie piszę w PHP, ale stwierdziłem że ot tak się zgłoszę, może naprawiłbym te wszystkie irytujące bugi. No to wrzuciłem różny gównokod co mi się po dysku walał na GH żeby coś tam mieć, ogarnąłem profil na linkedin etc.

Wypok nic nie odpisał :( Może bycie bordo tutaj to