Wpis z mikrobloga

Jeśli czujecie się bezwartościowi, to pomyślcie, że na youtube wciąż jest masa recenzentów smartfonów.
Rok Pański 2022, praktycznie od +/- 5 lat każdy (po poza gniotami poniżej 700 zł za nowy) nowy telefon działa płynnie, dobrze, robi dobre zdjęcia, większość ma system przybliżony do czystego androida. Każdy smartfon to tafla szkła z kilkoma aparatami z tyłu. Żaden aparat rozmiarów smartfonowego nie będzie robił zdjęć na poziomie lustrzanki, każde zdjęcie z telefonu za 1k+ wygląda na pierwszy rzut oka spoko. Totalna stagnacja, brak jakichś znaczących przełomów (jedynie skłane urządzenia to znacząca innowacja). Nikogo już nie jara, że dany ekran ma więcej herców, albo, że przeglądarka włączy mu się 0,0001 sekundy szybciej, że ma gorilla glass n+1 generacji, który i tak się porysuje i rozbije jak będzie trzeba. Mimo to, ci ludzie żyją z tego i bez pasji, bez zapału w oczach nagrywają te filmy, pokazując kolejny szklany sześcian, który robi dokładnie to samo. Chyba tylko Klawiter mówi wprost, ze obecnie smartfony to nuda i stara się jakoś ciekawiej o nich opowiadać, jak już ludzie wywołają go do tablicy, żeby coś przetestował.
Jeszcze jak te androidy działały ciulowo, jakoś wyróżniały się wyglądem te telefony, człowiek oglądał faktycznie te filmy w nadziei, że nowa generacja w końcu nie będzie muliła, a iOS wiadomo, zawsze działał świetnie a co kolejne generacje jabłka (nie licząc wersji S) wprowadzały coś nowego. Ba, cofnijmy się do czasów sprzed 2010, gdzie Nokia biła się z SE, ehhh, tylke wyróżniających się komórek, co kolejna to zupełnie inna... to byli czasy.
Jeszcze są takie hardkorowe tryhardy jak ten nieantyfan który z uporem maniaka potrafi nagrywać taką serie jak "który iphone wybrać w X roku" xD albo ci od niszczenia telefonów, pokroju np. jerry rig everything xD no kurła szok, kolejny telefon z metalu plastiku i szkła podlega zasysaniom, łamie się, pęka i generalnie przestaje działać jak go się wyrzuci z 10 metrów xD do kogo oni to kierują? Ktoś przed zakupem miałby wpaść na kryterium "hmm, znajdę takiego smartfona, który przetrwa upadek z 10 metrów, sprawdzę testy na youtube" xD śmiechu warte

#smartfony #telefony #youtube #klawiter #technologia
Podlaski_warmianin - Jeśli czujecie się bezwartościowi, to pomyślcie, że na youtube w...

źródło: comment_16614611727Kuc4NMEBnwof5OZuQhkDd.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: taa bezwartościowi, to zobacz ile zarabiają taki Marques czy Arun xD chociaż trzeba przyznać że ostatnio zwłaszcza ten drugi ma trochę clickbaitowy i ogólnotechnologiczny kontent, a nie stricte związany z telefonami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin Niestety telefony są nudne ale zarazem drogie i niedopracowane, bo albo procesor #!$%@? co się przegrzewa, albo nakładka pobugowana, albo jakaś wada fabryczna więc oglądanie recenzji jest wskazane jeśli ktoś szanuje piniądz i nie zamierza wyrzucić w błoto kasy, tym bardziej, że teraz takie czasy że za 2000 to paanie średniak, flagowiec się zaczyna od 3000+. Pomijam już kwestię wydawania pierdyliard modeli przez marki i submarki typu Xiaomi Poco gdzie każdy
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin:

cóż, pamiętam jak ludzie się podniecali, że mi5 zarąbisty i jest jak galaxy s7. miałem go 2 lata, potem kupiłem s7 i stara s7 oprócz baterii i wytrzymałości na uderzenia biła xiaomi na łeb xD

równoległe z s7 miałem a51 i s7 lepsze poza baterią

obecnie mam s10 i służbowego a52s zgadnijmy który jest lepszy xD
  • Odpowiedz
@yahoomlody po prostu ci nie wierze i uważam ze czepiasz sie szczegolow, sam sobie glowie uciac ze a52s dziala zajebiscie i robi dobre zdjecia, ba jakbym ci dal do porownania fotki z obu telefonow jako blind test to watpie ze wskazalbys wszystkie zdjecia s10 jako te lepsze
  • Odpowiedz