Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Kupiłem wczoraj #honda #accord 2007, 2,4l + lpg, 508k przebiegu. Na skp i jedyne co wyszło to zbieżność do ustawienia. Progi zdrowe, silnik i skrzynia suche, w paru miejscach blacharka do poprawy.
Wróciłem 300km na chate i wszystko wydaje się spoko, ale nerwowy jestem, żeby było wszystko dobrze, bo za ładnie to wszystko wygląda. Czekam co jeszcze powie mechanik w przyszłym tygodniu, trzymajcie kciuki mirki, żeby było wszystko ok. :)
  • 18
@PotatoZiemniak: to tylko 120kkm i dwa lata więcej niż mój ( ͡° ͜ʖ ͡°) póki co u mnie nic się nie dzieje poza typowymi rzeczami wynikającymi z przebiegu typu sprężarka, rozrusznik itp regenerowane etapami jak dają oznaki zużycia. Swojego planuje dokręcić do 500k i spodziewam się remontu choć na ten moment wszystko w normie mimo że LPG mam od stówy

Accordy jak zadbane to jeżdżą i wyglądają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papaj_21_37: fajnie, że tak mówisz - ogólnie mają bardzo dobre opinie. W moim góra silnika była remontowana 60k km temu, sprzęgło nowe, klima serwisowana, nowy parownik od gazu. W czerwcu nowe hamulce i końcówki drążków.
@PotatoZiemniak @RobinSchudl Wersje z k24 trzymają cenę, jeszcze jak jest bogata wersja to niejednokrotnie po 20k ludzie wołają. A przy tym to bardzo porządne auta i jeśli tylko rudej nie ma, to przebiegi nie robią na nich wrażenia. Ja mam '03 od 4 lat i nigdy mnie nie zawiodła a przy tym bardzo przyjemnie się nią jeździ.
@PotatoZiemniak: Jak ruda w progach i drzwiach nie tańczy, to w sumie największą bolączkę tego modelu masz z głowy. Daj koniecznie do sprawdzenia sworznie zwrotnic (często walą w chvja z tym na SKP) zawory do regulacji, olej co dychę i będzie cymes. To są udane auta, będzie pan zadowolony :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Westfield: właśnie aż byłem zaskoczony cenami, na otomoto aktalnie ceny od 15k a taka standardowa cena w okolicach 20-25k.
Budżet na zakup przewidywałem 25k, więc wydając 16k na auto mam jeszcze spore pole manewru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElCidX: zadbane 2.4 zawsze były drogie a poliftowe Type s to po 30 i więcej chodziły, sprawdź czy nie masz wibracji z półosi przy pprzyspieszaniu pomiędzy 100-120. Druga rzecz ile oleju wciąga, sworznie dolne z przodu ale to trzeba samemu bo diagności nie wiedzą jak to poprawnie zrobić a jak są wybite to kończy się to tragicznie. Reszta jak nie ma rdzy można jeździć dopóki buda nie zgnije.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paniczhrabi: to jest type s. Lekkie wibracje są, ale przy niższych prędkościach (nie pamiętam dokładnie, ale okolice 50-70) - nie mam doświadczenia wielkiego, ale bardziej wygląda to na kwestie opon albo tej zbieżności. Jeśli chodzi o olej, to sprzedający mowił, ze nic nie bierze, ale to ciężko zewryfikować. ;)

Dzięki wszystkim za rady - przyszły tydzień wszystko posprawdzam jak poradziliście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PotatoZiemniak: wibracje występują też przy niższych prędkościach i to na 90% będzie to. Wżery w przegubie wewnętrznym lub jeszcze luz na łożysku podpory. Od zbierznosci nie ma wibracji. Wymienisz będziesz miał z głowy, sprzęgło chodzi miękko?