Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 341
Producent płytek cerrad zwalnia 450 osób.
Grupa Azoty wstrzymuje produkcję nawozów i ukrywa publikacje cen nawozów :)
Carlsberg wstrzymuje produkcję piwa że względu na brak surowca (dwutlenku węgla) od Azotów
Zaklady mięsne za kilka dni mogą stanąć, bo kończą się zapasy dwutlenku węgla
Budowlanka kończy to co rozgrzebane.
Liczba kredytów na nieruchomości w lipcu to 9k XD
A to dopiero początek. Zaraz pewnie wyskoczy jakiś trup z szafy.

Nie no to na razie tylko jaskółki, ale będzie się działo. Bez pracy to i wakacje kredytowe niewiele pomogą.

W takich warunkach to już tylko wzrosty cen XD

Brakuje jeszcze tylko jakiegoś zapalnika. To może być wszystko.

Aż się sam boję i czuję presję :) , bo wystarczy teraz jakiś mały błąd w olxdata i nagły skok liczby ogłoszeń na Otodom na powiedzmy 300k i będzie panika a ulica rzuci się z wyprzedażą kwadratów na wyścigi XD. Ehhh to trochę stresujące, że błąd na stronie która powstała w weekend przy browarze może zwalić nam się branża, która odpowiada za około 15% polskiego PKB XD.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
  • 51
  • Odpowiedz
@pastibox: ja się zastanawiam czy na @zametr pośrednicy nie zmieniają specjalnie cen ogłoszeń żeby pompować sztucznie ceny bo nagła zmiana z 1 500 000 na 4 miliony to raczej nie przypadek a fałszuje to średnia cenę za metr w mieście. Sporo takich przypadków. Wiem ze mogą zmieniać ogłoszenie w trakcie ale obserwowałem już ten trop i tak nie jest w wielu przypadkach.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret:
Ja widziałam ubezpieczenie od utraty pracy tylko w PKO BP a raczej jestem sumienna i oferty zbierałam wszędzie ;)

@pastibox:
Taka prawda, moje dzieci mają wszystkie ulubione zabawki spakowane w walizkach pod łóżkami bo jak cena naszego mieszkania zacznie spadać - od razu sprzedajemy je za półtora miliona złotych, wypłacamy tą kwotę gotówką, zamykamy w walizce i idziemy z nią pod most Poniatowskiego mieszkać.

Ktoś, kto wie, jak działa
  • Odpowiedz
@19216811: nasza średnia to tak naprawdę mediana, więc takie zabiegi niewiele zmieniają, ale "średnia cena" się lepiej pozycjonuje w wyszukiwarkach.

A co do podmiany ogłoszenia. Na dniach, w przypadku zmiany nieruchomości, stara nieruchomość będzie oznaczana jako archiwalna i tworzona nowa z nowymi danymi.
  • Odpowiedz
  • 6
@pastibox Co za #!$%@?, idź do roboty a nie wysrywy powtarzasz. Grupa Azoty wstrzymała jedna linię produkcyjną. Carlsberg może wstrzymać produkcję, gdyby zabrakło CO2 a nie wstrzymuje. Reszta, to stek bzdur.
  • Odpowiedz