Wpis z mikrobloga

#procreate #apple #rysowanie #hobby #kiciochpyta

Pytanko mam do rysunkowych świrów!
Chcę kupić ipada do rysowania w procreate - nigdy nie używałam, ale od dziecka kocham rysować i sprawia mi to bardzo dużo przyjemności. Chciałabym mieć w miarę szybki i dobry tablet ale nie wiem jaka wersja, jaki rok, jakie podzespoły itp.. Ma ktoś procreate i tworzy w nim i coś poleci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@Dzoannna: zależy od budżetu. Masz iPada 9th gen za jakieś 1.7 plus pencil za 450. Potem masz iPada Air za 3k plus pencil 2gen za 650. W pro jak nie masz zamiaru na tym zarabiać nie warto się pchać. Możesz ewentualnie próbować szukać czegoś używanego
@Dzoannna: W niektórych sklepach możesz za darmo pobawić się wieloma modelami i sama ocenisz. Ja chodzę akurat do iSpot i tam przed zakupem sprawdzałem, jak się ma pro do aira i rysik 1 gen do 2 gen.
Jak masz kasę bierz pro, jakość ekranu jest na najwyższym poziomie.
Do rysowania bardziej będziesz zadowolona z pencil 2 gen, wyraźnie widać, że jest mniejsze opóźnienie między przesuwaniem pencilem po ekranie, a tym co
alWdIjJpz18nHw - @Dzoannna: W niektórych sklepach możesz za darmo pobawić się wieloma...
@Dzoannna: nawet zwykł IPad da rade by coś sobie porysować dla funu. Jak dla mnie Air jest dobrym kompromisem między wydajnością/możliwościami, a podzespołami. Możesz też trochę poczekać do zbliżającej się konferencji Apple pewnie nowe iPady wpadną. A i najważniejsza rzecz jak rysowanie to tylko i wyłącznie oryginał rysik czy to gen. 1 czy 2( obsługa zależy od modelu) Żadne zamienniki nie dadzą Ci tego co applowski pencil.