Wpis z mikrobloga

@Jurix a teraz deklaracja że opalasz wongłem, zamelduj całą rodzinę, znajomych i znajomych znajomych Zabierz od wszystkich dodatek 3kola i kombinuj dalej ziomuś ! Za 30lat będzie twoje ;)
@g500: Mam 23 lata, więc za długo odkładać nie miałem okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu jestem bardzo dobry w tym czym się zajmuję.
@MondayPL: Tyle ile najemca mi zapłaci minus podatek podzielone przez koszt nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tak szczerze to kupiłem bardziej żeby nie trzymać gotówki na koncie. Mam mocno zdywersyfikowany portfel inwestycyjny, a brakowało mi w nim nieruchomości. Ot, ochrona przed inflacją.
@Jurix: Pytam ponieważ przez kilkanaście lat miałem dochód z najmu i niedawno sprzedałem mieszkanie. Co zarobiłem na tym rynku to moje. Jestem natomiast ciekaw motywacji ludzi którzy w tej chwili wchodzą w ten biznes.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MondayPL:

Jestem natomiast ciekaw motywacji ludzi którzy w tej chwili wchodzą w ten biznes.

Wysoka inflacja. Wysoki popyt na rynku najmu. Wzrost stawek za wynajem.

Złe motywatory?
@szpongiel:
Wysoka inflacja - zgadzam się ale nadal wolałbym kupić ziemię niż mieszkanie, wsadzić na giełdę, nawet wpłacić na rachunek oszczędnościowy.
Wysoki popyt na rynku najmu - uwierz mi, nie chciałbyś wynajmować Ukraińcom
Wzrost stawek za wynajem - wynajem z ekstremalnie nierentownego staje się umiarkowanie nierentowny?
Wzrost stawek za wynajem.


@szpongiel: zobaczymy jak z tym będzie wyglądać, bo raty hipotek tylko rosną. Wynajem, żeby się opłacać musi być droższy niż rata. Zaraz ogrzewanie będzie kilkukrotnie droższe, sumując to wszystko może być różnie, bo ludzie nieskończonej ilości pieniędzy nie mają. Niewątpliwie ogromne ryzyko pustostanu przynajmniej przez jakiś czas, chyba że mieszkanie jest oblepione pompami ciepła i ocieplone na trzy razy
@szpongiel: dokładnie, szukałem mieszkania na wynajem miesiąc temu i każde ogarnięte mieszkanie w rozsądnej cenie (jak na obecne czasy, bo w skali dwóch lat ceny wynajmu w moim przypadku wzrosły o ok. 40%) schodzi maksymalnie następnego dnia od wystawienia
@dupasmoka: Wiocha w okolicach Zawiercia. To jest dom do remontu + działka budowlano-rolna. Działki ponad hektar, więc musiałem mieć zgody z jakiś tam urzędów wiejskich. Lokalizacja nie jest pierwszorzędna, ale cenowo miałem niezłą okazję.

@MondayPL: Nie patrzę na to z perspektywy szybkiego zarobku i zwrotu co zamrożenia kasy, którą inaczej zjadałaby mi inflacja. Od zarabiania krótkoterminowego mam inne inwestycje.
Na giełdzie mam trochę, ale jestem świadomy że mogę wszystko stracić.
Wynajem, żeby się opłacać musi być droższy niż rata.


@Wap30: Ale ja kupiłem za gotówkę. To czy mi się to będzie zwracać 20 lat czy 40 w tym momencie mi wiele nie zmieni. Najwyżej jak mi znudzi programowanie to zostanę rolnikiem i się tam przeprowadzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jurix: a jak za gotówkę to pół biedy, aczkolwiek ceny jeszcze powinny iść w dół, bo rynku ani gotówkowego ani hipotecznego generalnie nie ma. Niedawno orientowałem się w zdolności, dopiero 50k+ brutto na UoP daje ci obecnie milion ( ͡° ͜ʖ ͡°) Małe mieszkania jeszcze może jako tako będą schodzić, ale wszystko inne raczej nie ma realistycznych perspektyw na popyt