Wpis z mikrobloga

@Kofels: Dziwi mnie właśnie brak zasięgu GSM u ciebie, praktycznie cały kraj pokryty jest zasięgiem co najmniej jednego z operatorów. Są mapy nadajników, z pewnością któryś masz w zasięgu http://beta.btsearch.pl
Znajomy był w podobnej sytuacji do ciebie, brak światłowodu, brak miedzi, zdany jedynie na internet z GSM, przyszła nauka i praca zdalna i okazało się, że internet 10/2 z pingiem 80ms nie bardzo się nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡
@Fiodooor: ja mam 2km w lini prostej, zasłaniaja drzewa. Ale jak wejde na dach to widze BTS wiec ustawiłem tam antenę i śmiga. Dodatkowo antena antenie nie równa wiec warto sobie porobic jakies testy. Wiekszość tych interetów można oddac w ciagu 2 tygodni.
Na wioskach już mają od dawna światłowody


@nwehgh5k: Ja mieszkam w mieście powiatowym 40k mieszkańców - internet światłowodowy jest, ale mnie nie dosięga pomimo iż nie mieszkam wcale na samych obrzeżach. Po prostu tam gdzie są osiedla domków, a nie blokowiska/ zakłady/urzędy itp oferta światłowodowa nie dociera. Pozostaje mi radiowy 30 Mbit - na pociesznie stabilny z pingiem 17 - lub znacznie droży satelitarny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Grsknisz: ale mnie olśniło. Nie przyszło mi do głowy, aby sprawdzić dostępność 5G w T-Mobile. No i jest dostępny. ( ) Dotychczas sprawdzałem u innych operatorów.

Jak ta usługa działa?

@Kofels: Płacić 450 zł/m-c + kilka tysi ma wejście zamiast sprawdzić sobie mobilny T-Mobile za kilkadziesiąt zł/m-c + router za 200, ty to masz łeb do interesów XD
radiówka z pingiem 17? a w grach ile?


@Fiodooor: A nie wiem bo nie gram. Bazuje tylko na tym co mi podaje speedtest. Teraz wyświetlił np. 16 ms. Znajduje się jakieś 200m od nadajnika w lini prostej - może to ma znaczenie.
@magicznyfred: to niezle, zakładam ze w grach będzie poniżej 50. Ja na LTE do nadajnika mam 23-27, w grach ok 50-70.
Mozesz sprawdzić speed test do jakiegos miasta oddalonego o np 600 km? bylbym wdzieczny :D
@nwehgh5k: centrum rudy śląskiej, 140k mieszkańców aglomeraca śląska, tez całe osiedle kamienic bez internetu. 5 miesięcy starań o podłączenie miedzi i to tylko dlatego że jako klient mogłem prosić o przeniesienie. Dla nowych nie było możliwości. Od roku oglądam się za światłowodem i nie ma nic
@lentilek: chyba musisz mieszkać na podlasiu żeby nie mieć internetu. Na wioskach już mają od dawna światłowody


@nwehgh5k: No chyba nie, ja mieszkam na granicy Ursynowa w stolicy, zadupie takie, wioska i wokoło pełno kapusty posadzonej, większość domów tutaj nie ma światłowodu bo drogi prowadzące do domów nie maja słupów a są to drogi prywatne i przygotowanie sieci to jakieś 1k na osobę z kopaniem i studzienkami i nikt nie
@Fiodooor: O to już chyba można mieć problemy do rządu (czyli chyba PO) który sprzedał tak ważny sektor prywatnej zagranicznej spółce dla której liczą się tylko zyski i transfer kasy do swojego kraju. To wiadomo że jakiekolwiek średnio-opłacane inwestycje które są ważne dla zwykłych ludzi im się nie opłacają.