Wpis z mikrobloga

@Kofels bo teraz już się nie inwestuje. Ja mieszkam w Krakowie i nie mam swiatlowodu, powoli powoli sam buduje infrastrukturę z milionem zgód i hajsem bardzo dużym
@Kofels: Ale pisałeś już do nich jakieś wnioski o obniżenie? Czy przeklikałes może formularz rezygnacji na ich stronie? Ciekaw jestem skąd ta decyzja u nich. Może kończy Ci się umowa?
@Kofels: Cześć, widzę w warunkach umowy że zawierana jest na czas nieokreślony. Czy to znaczy że mogę po np. 2 miesiącach podnieść cenę do poprzedniej, bo tak?
@Kofels: Dzień dobry, 30 km od Wyszkowa, do Warszawy 80 km i ta sama sytuacja, światłowodu nie ma i nie bedzie. O tyle dobrze że działa 5G Home Office od t-mobile bo by była lipa całkiem...
@Kofels: zamowilem sobie Starlink dla kamperów, sporo jeżdzę na roadtripy, mam pracę zdalną, myśle, ideolo, jak nie używam to nie płacę.

Niestety, było to nieużywalne :( o ile w PL jeszcze jakoś działa rzędu 150mb/s (mimo, że 20min się łączy), to w Słowenii i Chorwacji nie dało się korzystać. Za mało satelit jeszcze.

Osobiście nie polecam póki co.
@nwehgh5k: bardzo się cieszę, że masz światłowód na wsi. Wiele innych osób ma taki sam luksus jak Ty. Wiele gospodarstw, w tym moje, w dalszym ciągu do tego dostępu nie ma. Tak jak już wcześniej wspominałem, mieszkam w dość zurbanizowanej jak na wieś okolicy. Moja miejscowość jest jak wioska galów, otoczona przez inne wioski, które światełko mają. To jest chaos wdrażania cyfryzacji o którym wspominałem.

LTE w moim przypadku nie zdaje
@nwehgh5k a z innej beczki - mieszkam w mieście gdzie jest 35k mieszkańców, w linii prostej jakieś 2km od granicy z Warszawą i od roku nie mogę nigdzie wywalczyć światłowodu i jadę na internecie mobilnym z mobile vikings.