Wpis z mikrobloga

@nwehgh5k: xD żartujesz sobie. W Gdańsku do firmy nikt mi nie chce pociągnąć kabla 15 metrów i jadę na Internecie mobilnym, który słabo działa, bo ujowy zasięg. Ziomek to samo ma na osiedlu 3km o centrum (zarówno brak możliwości podłączenia jak i ujowy zasięg). O światłowodzie nie wspominając
@szwedes: To prawda :/ jak ruszał program popc to o ile dobrze pamiętam UKE zbierał adresy, wysłałem setki maili, zaznaczałem się na specjalnej mapie przygotowanej przez uke, słałem wnioski do orange to i tak #!$%@?. Ruina bez okien ma pięknie wyciągnięty światłowód przy płocie a ja, 10m dalej anteny do LTE na dachu bo #!$%@? nic sie nie da zrobić XD
10 innych osób uwaza ze to za duzo


@Fiodooor: wiesz, komfort posiadania światłowodu w czasach gdy ja i żona część czasu pracujemy zdalnie jest wręcz nieoceniony. paru dziadów u mnie na wsi by się nie zgodziło na kabel na sto procent, ale na szczęście mają dzieci, które w czasach nauki zdalnej im to wyperswadowały.

zgoda, co nic nie kosztuje, kabel po prostu dodatkowy powiesili, a ludzie mają z tym problem XD
@inrzynier dokladnie, #!$%@? Polska:)
Najlepsze ze u mnie na osiedlu bardzo dużo ludzi ma lte i im to wystarcza... dzisiaj, bo BTS jest 50 metrow w linii prostej... ale ten bts będzie zburzony bo budują tam osiedle więc za niedługo będzie po internecie i wtedy im się oczy otworzą
Czy starlink działa w poruszającym się pojeździe? Co ze zmianą lokalizacji?


@cyriak: ogólnie to słabo przy ruchu działa + musisz mieć ten droższy pakiet RV, bo normalnie antena jest przypisana do konkretnego obszaru na mapie świata. Ale za to w pakiecie RV możesz pauzować/wznawiać pakiet jak np nie używasz przez część roku
@nwehgh5k: Zgadzam się z @Kofels, nie w każdej masz światłowód, to raz. A dwa, jak w moim przypadku, Inea robiła inwestycję jak jeszcze się budowałem. Nie miałem jeszcze nadanego numeru, więc mnie olali i nie przygotowali przyłącza. Teraz na ulicy doszły 2 nowe chaty, światłowód w drodze i to po mojej stronie, a nie przyłączają bo nie mają warunków technicznych ( :-) ) i zrobienie przyłącza jest nieekonomiczne.

Cóż, musiałem
@Kofels: zajebiście, jeszcze obniżka o połowę i może konkurować z gówno dostawcami nawet w miastach powiatowych sprzedających połowę tej prędkości za 100zł kiedy nie wywiązują się z niej i dostarczają maks 10Mbps ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze nie wspominając, że ten internet działa w każdym miejscu na świecie to już w ogóle świetna sprawa
@nwehgh5k: No tak kolejny gosciu ktory w dupie byl i gowno widzial. Swiatlowodu mozesz nie miec w Warszawie czy innych miastach wojewodzkich co dopiero miastach powiatowych, gminnych i wiochach. Ja przez 10 lat nie moglem nawet miec Neostrady w miescie gminnym, powiecie wojewodzkim czyli zaden koniec swiata.
@Desxon: Brednie, starlink w Stanach zaczyna kiepsko dzialac az ich odpowiednik UKE nie przyznal im dotacji, u nas bedzie podobnie zwlaszcza, ze mamy
@KONONOWlCZ: Brednie brednie, te adresy sa czesto na podstawi ewidencji, geodezji i danych od operatorow ktore i tak sa bledne albo uke blednie je powtarza, na przyklad podajac dwa budynki gdy jedno mieszkanie ma numer 6 a drugie 6a w jednym budynku lub na odwrot, dwa bloki z numerami 10 i 10a listuja jako jeden budynek ale dwa mieszkania i tak dalej.