Wpis z mikrobloga

  • 18
#rosja #wojna #ukraina #polska #czolgi #wojsko #technologia #ekonomia

W piątek z Koreą Południową podpisujemy umowy wykonawcze związane z wyposażeniem Wojska Polskiego w czołgi K2 i armatohaubice K9 – przekazał w rozmowie z polskatimes.pl wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak przekazała polskatimes.pl, podpisanie umowy ze stroną koreańską odbędzie się w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie). "Umowy dotyczące czołgów K2 z pakietem opiewają na 3,37 mld dolarów, zaś jeśli chodzi o armatohaubice K9 z pakietem – 2,4 mld dolarów" - powiedział portalowi szef MON.
ArtBrut - #rosja #wojna #ukraina #polska #czolgi #wojsko #technologia #ekonomia

W pi...

źródło: comment_16613713981aOw0SncueI0eyAgsWqsOk.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem o co chodzi, tak tylko chciałem rzucić ceną jako ciekawostkę, i nawet chciałem to dodać, ale nie chciało mi się rozpisywać
  • Odpowiedz
I wiadomo że przy K9 dużo z tej ceny robi czas dostawy, swoją drogą wiadomo czy będzie w nich cokolwiek polskiego, radiostacje, systemy itp?
  • Odpowiedz
@Dodwizo: nie no chyba tak nie będzie, akurat wychodzą 3 bataliony czołgów dla 16 dywizji za twarde i 8 DASów po dwa dla każdego Pułku artylerii plus 20 do szkolenia w Toruniu a kraby zaczynają gadać po ukraińsku
  • Odpowiedz
@Dodwizo:

będzie umowa, która wypełnia ramy umowy podpisanej wcześniej – dotyczyć będzie 180 czołgów K2 i 212 armatohaubic K9, czyli odpowiedników polskich Krabów. Armatohaubic Krab będziemy kupować tyle, ile wyprodukuje polski przemysł zbrojeniowy

mariusz błaszczak
  • Odpowiedz