Wpis z mikrobloga

@KEjAf: Nie robił bym tak. Pytałem o tok myślowy pedalarzy, a nie pozwolenie xD

I owszem, ścieżki rowerowe są nieraz z lepszą nawierzchnią. W drodze do pracy mijam fajną nową ścieżkę, równiutka, szeroka, bez spadków i krawężników, a i tak z 3 razy widziałem kolarzynę cisnącego na rowerku po asfalcie obok.
@chonotukuhwa: To jesteś wyjątkiem, na gierkówce też się czasem zdarzało że jakiś masochista uparcie ładował po dziurach choć miał lepszy pas obok, dla większości kierowców to zupełnie niezrozumiałe zachowanie. Tak naprawdę myślę że po prostu kłamiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chonotukuhwa: to przykład na jazdę tam gdzie nie powinieneś bo jest wygodniej. Tak się po prostu robi, każdy tak robi.

Łatwo ci udawać moralną przewagę mówiąc "ja bym tak nie robił gdybym się znalazł w takiej sytuacji" skoro wiesz że się w niej nie znajdziesz. A ja twierdzę że gdybyś się znalazł to byś tak właśnie robił. A na pewno robiłaby tak zdecydowana większość kierowców.

Gdybyś miał drogę z pasem rowerowym
KEjAf - @chonotukuhwa: to przykład na jazdę tam gdzie nie powinieneś bo jest wygodnie...

źródło: comment_1661415133ZruLsdbun8lUozhT8nJaUU.jpg

Pobierz
@KEjAf: Powiem ci ciekawostkę dlaczego bym tak nie robił, nawet gdybym chciał: u mnie w mieście niema takich ścieżek rowerowych. Są tylko takie zbudowane jak chodniki, za krawężnikiem.
I nie wmawiaj mi, że robiłbym coś. Może sam marzysz o jeździe autem po ścieżkach rowerowych?

No i zrobiłeś niezłą #!$%@?ę z logiki. Co innego omijać dziurę, a co innego zjechać całkowicie na DDR i jechać cały czas.
@chonotukuhwa: O tym dokładnie mówię - nie robisz tego dlatego że po prostu nie masz okazji. I udajesz moralną wyższość twierdząc że nie robiłbyś gdybyś tę okazję miał. No więc ja twierdzę że to najpewniej nieprawda. Nie łamiesz takiej zasady po prostu dlatego że nie zdarza ci się sytuacja w której by to miało sens.

A rowerzystom takie sytuacje się zdarzają cały czas.

No i zrobiłeś niezłą #!$%@?ę z logiki. Co
@chonotukuhwa: Miałem właśnie okazję i tego nie zrobiłem. Ty miałeś okazję odpowiedzieć na to co napisałem z sensem albo po prostu nazwać to "#!$%@?" i zignorować i zdecydowałeś się na tę drugą ścieżkę. Nie trzeba się zastanawiać "co zrobiłbyś w takiej sytuacji" jeśli właśnie w niej byłeś i zobaczyliśmy co zrobiłeś.
@Bonnie_the_Cat: Masz tutaj drugi fikołek. Porownaj to gowno ze zdjęcia opa z tym.

Tak wyglądają drogi dla rowerów w Holandii. Nigdzie nigdy nie ma uskoku, nigdzie nigdy nie ma krawężnika, pierwszeństwo jest jasno wyjaśnione.

I proszę mi nie mówić, ze oni maja pieniądze, a Polska nie. Stawki inżynierów są mniejsze niż na zachodzie a Polski nie stać, aby zapłacić komuś za myślenie? Podkreślam, myślenie, bo bezmyślne budowanie tego gowna akurat jest
D.....d - @BonnietheCat: Masz tutaj drugi fikołek. Porownaj to gowno ze zdjęcia opa z...

źródło: comment_1661417533vkH6l7ZWrCuszoigHrnm2P.jpg

Pobierz
@KEjAf: Kolego, dyskusja nie jest o omijaniu dziur, tylko o ciągłej jeździe po ścieżce.
I nie, nie omijałbym dziur ścieżką dla rowerów, tak jak nie omijałbym ich np. pasem zieleni gdyby był lepszy od asfaltu (oczywiście dałem to jako przykład, cieżko o taki pas zieleni).
@chonotukuhwa: Nie pytałem o to czy omijałbyś dziury ścieżką dla rowerów, tylko pasem rowerowym - takim kawałkiem jezdni z namalowanym rowerkiem. I tak, właśnie o tym jest ta dyskusja - o łamaniu zasad które mówią którędy ma jeździć taki czy inny pojazd.

Widzisz, ty chcesz tu usilnie sprowadzić to swoje stwierdzenie do "gdybym się znalazł w dokładnie takiej samej sytuacji jak ten rowerzysta tylko odwrotnej, to nie zachowałbym się tak jak
@KEjAf: Dla mnie ścieżka rowerowa i pas rowerowy to to samo - droga dla rowerów.

Wiesz dlaczego niema sensu z tobą dyskutować? Bo wciskasz innym swoje wyobrażenia.
Do tego nadal nie umiesz przyjąć do wiadomości, że mowa była o jeździe ciągłej drogą dla rowerów, a nie omijania po niej dziur na drodze dla samochodów.

Bełkot o moralności i hipokryzji aż ciężko komentować.
Jakby ktoś napisał, że nigdy nie będzie prowadził auta