Wpis z mikrobloga

Mirasy z #detailing, planuje sobie umyć porządnie auto, bo myjnia bezdotykowa już nie daje rady i tylko schodzi pierwszy brud a po wytarciu ręki widać że dużo jeszcze zostało i przy okazji przelecieć też środek (fotele).
No i czytam sobie posty o to jaki szampon wybrać, jakiej chemii użyć ale wszystkie te środki są strasznie drogie.

Moje auto ma 20 lat i nie chce wydawać na niego tyle hajsu xD

Stąd moje pytanie,
czy produkty K2 się do czegokolwiek nadają? Czy znajdę coś "lepszego" w podobnej półce cenowej?
czy da radę wyprać fotele bez odkurzacza piorącego? Widziałem właśnie środek od K2 który po prostu się psika na fotel i wyciera, daje to coś?

#motoryzacja #autodetailing #cardetailing
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid121213: jak chcesz doczyścić lakier to jak najbardziej da się niedrogo. Kup sobie taką pianę aktywną za kilkanaście złotych, mocno zmiękczy zabrudzenie. I zmyje wszelkie woski oraz dressingi. Tak więc dobra jest do takiego solidnego mycia, ale do bieżącego na pewno nie.
Co do prania foteli, zamiast tych tanich pianek marketowych lepiej kup sobie APC i rozcieńcz w dobrych proporcjach, wielokrotnie prałem tym tapicerki (ręcznie + wykańczanie najtańszą myjką parową)
goferek - @dawid121213: jak chcesz doczyścić lakier to jak najbardziej da się niedrog...

źródło: comment_1661362852JKPdwHdirzSUkHS5oBCPn7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dawid121213: Każda marka ma dobre i złe produkty i jestem przekonany, że na tagu K2 Roton do czyszczenia felg znajdzie masę użytkowników. Więc nie da rady o tako stwierdzić "K2 to badziew, nie kupuj". No ale skoro pytasz tag detailing, no to muszę Ci powiedzieć że produkty K2 nie są zbyt... detailingowe? Jeśli można tak to nazwać. Raczej ich target to taki Janusz z marketu.

czy da radę wyprać fotele
  • Odpowiedz
@dawid121213: Tego Ci nie zagwarantuje ;) Wszystko zależy od stanu i wieku tapicerki, przetarć, zmechaceń itp. Alternatywnie możesz obczaić rękawice Work Stuff Breeze taką właśnie do czyszczenia tapicerek ręcznie.

Na cenę naprawdę nie patrz - litr szamponu Cleantle Daily Shampoo kosztuje 25 zł (pół litra 15 zł), odejmij od tego kupony szopi i uświadom sobie, że na jedno mycie zużywasz 20 ml produktu. No to z litra za 15-18 zł
  • Odpowiedz
@dawid121213: cześć z tych produktów jest ok. Szampony i inne środki w cenie wysokiej jak to mówisz to tylko część prawdy ze wzgledu na to ze są to koncentraty do rozrobienia. Jak chcesz tani szampon to autobella jest tani i szkód nie zrobi. Ale najwazniejsze to nie mycie szczotką a rękawicą.
  • Odpowiedz
@panzerschokolade: No mówiłem że nie znasz się na detailingu, bo nazywasz ADBL produktami premium xD Jak cię nie stać na dobre produkty to nie wmawiaj że taniocha jest dobra laiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz