Wpis z mikrobloga

Od października zaczynam prace jako analityk biznesowy. To będzie moja druga praca w IT. Niecały rok doświadczenia w branży. 11k brutto na UOP. Będzie programowanie ,ale spora część mojej pracy będzie związana z analiza procesów zachodzacych w organizacji. Pytanie zasadnicze. Czy pod kątem zarobków nie lepiej będzie wrócić za jakiś czas do pracy czysto developerskiej ? Jakie sa zarobki analityków z kilkuletnim doświadczeniem ? Jestem w IT dla pieniędzy nie dla idei czy pasji.

#programista15k #naukaprogramowania #pracait #programowanie #bulldogjob #backend #frontend
  • 16
Jakie sa zarobki analityków z kilkuletnim doświadczeniem ?


@Reelag: Zasada jest taka sama jak dla programistów. Jeden dev będzie zarabiał 10k, inny 30k, a jeszcze inny 50k. Zależy od firmy i umiejętności.

Zadałeś sobie trud sprawdzenia archiwalnych ofert dla analityków na portalach z ogłoszeniami o pracę i wyciągnięcia średniej bądź mediany?
@DOgi: Dobre pytanie. Czasem niektóre obowiązki architektów zwłaszcza solution/enterprise architektów mogą się pokrywać z obowiązkami analityka systemowego/IT. Różnica jaką widzę to architekt podejmuje decyzje, a analityk dokumentuje i zbiera informacje dla architekta/działu IT/biznesu w oparciu o które podejmowane są decyzje. Co nie oznacza, ze architekt też tego nie może robić, jeżeli w firmie nie ma stanowiska analityka. Dużo tak naprawdę zależy od firmy i tego jak firma definiuje dane stanowisko.

Przykładowo,