Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, czy trend i popularność w obszarze analizy danych zmienia się z #datascience na #dataengineering? Pracuję jako datascientist już trochę lat i wiem jak to wygląda od podszewki, i widzę że większość firm nie ma odpowiednich danych/nie wie co chce z nimi zrobić. Plus firmy chcą się chwalić że robią SI.

Wydaje mi się też, że ofert pracy jest trochę mniej niż np rok-dwa lata temu. Z drugiej strony, widzę u siebie w pracy wysyp projektów z data engineering czy BI (jakies Power Bi, Tableau itd). Czy istnieje trend, czy tylko ja tak to widzę?

#datascience #businessintelligence #analizadanych #powerbi #tableau #programowanie #dataengineering
  • 4
@JamesJoyce: Jak dla mnie patrząc na wachlarz umiejetnosci ile musi umiec junior/mid/senior DS porownujac do BI albo jakiegos data engineering(chociaz to akurat nie jest takie latwe) to jest to mocno niedopłacane w polsce, no ale popyt/podaz. Chociaz z takim ds to plus, ze spokojnie za granica pracowac mozna jak sie ogarnia temat, no ale konkurencja spora