Wpis z mikrobloga

Hej #programista15k #programowanie #komputery #internet nie wiem jakich jeszcze tagów trzeba użyć żeby skontaktować się z kimś kto się zna na internetach. Możecie mi zwykłemu człowiekowi wytłumaczyć dlaczego serwer sklepu pgg gdzie we wtorki i czwartki można kupić węgiel od 16:00 nie wytrzymuje i klienci robią ddosa rzucając się na zakup? Co w takim wypadku się robi? Kupuje się lepsze serwery czy co? Bo mi ręce opadają, czy to aż takie trudne to naprawić? Rozumiałbym żeby to była firma krzak co ma mały budżet ale my rozmawiamy o strategicznej dla skarbu państwa spółce obracającej milionami. Wytłumaczy ktoś tak łopatologicznie? Czy to nie jest przypadkiem celowe działanie tego podmiotu w celu uniemożliwiania zakupu węgla? Bo PiS niedość ze podniosło ceny o 400 zł za tonę ekogroszku to jeszcze nie mogę tego kupić. A tak bardzo się rząd chwali ze robi wszystko dla obywateli. #bekazpisu
  • 16
@death070: I co napisze? Panie popraw pan i tercety bo wam strona pada? To to samo co białkowi mówić weź napraw tagi i popraw bezpieczeństwo. Ja pytam z ciekawosci dlaczego tak się dzieje i czy ciężko to naprawić.
@death070: Ja pytam z ciekawosci czy to taki problem posiadając dobry budżet coś takiego zrobić i ile na przykład coś takiego trwa. Żeby mieć argument podczas kłótni na przykład z moim ojcem który jest za pisem i tez nie może kupić tego gownianego opału.
@tylkoocosspytam: Już odpowiadam jak to wygląda w państwowych spółkach. PGG dysponuje milardami złotych ale priorytet mają premie dla zarządu (krewni i znajomi PiS), niejawne sponsorowanie partii i uzupełnianie braków w budżecie spowodowanych rozdawnictwem socjalu. Budżet na dział IT wynosi więc jakieś 11 zł 53 gr brutto dziennie. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tylkoocosspytam: Widzisz tutaj przykład dobrego zarządzania środkami przez firmę RP sp zoo. W tym że normalna firma działa na wolnym rynku a RP sp zoo jest monopolistą i klienta ma tam na czym sasin siada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tylkoocosspytam: Chłopie, co się dziwisz, to jest spółka państwowa więc z sztygara zrobili programistę i heja do przodu. Druga sprawa to infra. Nie wiem ilu ludzi próbuje jednocześnie skorzystać, ale liczby pewnie idą w dziesiątki tysięcy na sekundę. Serwer nie wyrabia i odrzuca połączenia, musieli by trochę zainwestować aby obsłużyć spory ruch generalnie w dwa dni w tygodniu, pewnie im się nie kalkuluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tylkoocosspytam: co wtorek i czwartek dodaję od siebię mała cegiełkę. Wchodze na stronę i pare razy odswierzam. Nie, nie potrzebuje węgla, grzeję pompą ciepla i wspomagam sie kominkiem na drewno, po prostu chcę widziec jak świat płonie (albo raczej marznie).
@tylkoocosspytam: Mimo, że wrzuciłeś post 4 dni temu, to żaden mireczek programista 15k Ci nie odpowiedział, jak to w rzeczywistości wygląda. Może do tego jeszcze dotrzesz i odpowiedź Cię usatysfakcjonuje. Będę się starał wrzucać jak najmniej technicznych zagadnień, a jeśli takowe będą, to będę je opisywał w najprostszy możliwy sposób.

Jeśli coś działa wolno (lub nie działa wcale), to może to być problem CPU-bound (czyt. jest dużo obliczeń do wykonania, a