Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Kumpel chce zamontować wokół domu monitoring a ja głupi powiedziałem, że się tego podejmę i coś mu znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam doświadczenie tylko w konfiguracji już zamontowanego sprzętu w firmach i raz taki monitoring zakładałem. Nie mam kompletnie rozeznania w sprzęcie.
Potrzebuję 3 kamery zwykłe + 1 obrotowa i rejestrator. Zasilanie standardowo przez POE. Budżet 4-5k.
Szukać Hikvision, BCS czy jeszcze czegoś innego?
I wiadomo, że jakość lepsza niż z kalkulatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cctv #monitoring #kamery
  • 19
na ekranie nie dało się nic zobaczyć przez artefakty,


@tikoczento: ale Ty rozumiesz, jak działa sygnał cyfrowy...? nie ma tam czegoś takiego jak artefakty. obraz jest zajebisty, albo go nie ma i tyle. musiałeś mieć starsze analogowe kamery i koncentryk, a nie skrętkę ¯\_(ツ)_/¯
@biauek_jak_mogles: Są też nowe analogowe kamery AHD/TURBOHD/HDI/CVI po którym można puścić nawet 8Mpix, i tak sygnał leci analogowo, jest bardzo podobny do sygnału kompozytowego ale ma znacznie wyższą częstotliwość, i tak jest podatny na zakłócenia i przesłuchy z innej pary w przewodzie ethernet o ile ktoś puszcza sygnał video za pomocą skrętki i video-balunów, dodatkowo tym samym przewodem idzie sterowanie do kamery, a nawet zasilanie w nowych kamerach z PowerOverCoax (PoC).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biauek_jak_mogles: xD co to ma do rzeczy że sygnał jest cyfrowy? Nie idzie tam światłem tylko za pomocą prądu elektrycznego. Wystarczy kabel od prądu w ścianie równolegle do kabla ethernetowego lub drugi ethernetowy obok pierwszego i mamy problem. Słyszał pan o zjawisku interferencji? Przecież ekranowania w skrętkach nie biorą się z widzimisię producentów tylko właśnie po to żeby uniknąć zakłóceń, panie specjalisto.
Co do poprawnego kładzenia skrętki, trzeba też pamiętać żeby
Wystarczy kabel od prądu w ścianie równolegle do kabla ethernetowego lub drugi ethernetowy obok pierwszego i mamy problem.

@tikoczento: Ale to nadal jest ethernet a nie analogowy tor video, pojawią się błędy FCS czy inne ale od tego jest korekcja błędów, jeśli przekroczysz dopuszczalną stopę błędów będzie zrywana transmisja i tyle a nie zakłócenia w obrazie.
@tikoczento: to ma do rzeczy ze nie bedzie artefaktów żadnych. to są podstawy.. ekrany w skrętce są żeby osiągać większą przepustowość. specjalisto xdd na codzień projektuje takie sieci, no ale Ty z wiedzą z infy z liceum wiesz lepiej.
@tikoczento: Kable ekranowane to można układać w środowisku przemysłowym np. kable kamer w pobliżu okablowania zgrzewarek, falowników czy innych "brudnych elektrycznie" odbiorników. W ziemi, domu, biurze U/UTP kat.5 absolutnie wystarczy. Chyba że bardzo chcesz, to możesz dać U/UTP kat.6 z uwagi na grubszą żyłę, czytaj wytrzymałość mechaniczną kabla.
@biauek_jak_mogles: Robiłem testy, mix kabli UTP 5, 6, FTP 5 złączone na trzy keystone + wtyk RJ o łącznej długości 180m i
@lotos10: Ja mam wszędzie w mieszkaniu ekranowane przewody cat6, ale nie ze względu że coś mi ethernet zakłóci a całkiem odwrotnie, gigabitowy ethernet robi niezłą sieczkę w paśmie radiowym <140MHz a ja lubię posłuchać czasem bardzo odległych stacji na FMie, dodatkowo wszędzie gdzie się da mam koraliki ferrytowe.
Bezproblemowe działanie to takie jak na obrazku, 0 błędów przez 467 dni uptime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1661274120Cj1UATs8d20XCgOQh7GysU.jpg
@lotos10: Nie, nie paranoja, wystarczy włączyć radio obok nieekranowanego przewodu ethernet. Przy odbiorze odległych stacji których poziom sygnału to np -105dBm nie da się usłyszeć gdy sieczka z ethernetu robi tło na poziomie -90dBm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biauek_jak_mogles @dktr o ile tłumaczenie @tikoczento jest po prostu głupie i ewidentnie gościowi brakuje wiedzy, to zakłócenia po fatalnej skrętce już głupie nie są. i o ile rtsp po tcp sobie z tym poradzi w 99% przypadków retransmitami, to jak puścimy to po udp to faktycznie jest buba, już z tym walczyłem sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tikoczento: każda wypowiedź w tym wątku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) brak zrozumienia czemu miałeś artefakty? to, że przy 100mbitach trzeba by zawinąć prawie 30metrów kabla z prądem (dużym!) aby było wystarczająco interferencji na UTP? to, że ekranowanie ma sens dla 1ge i więcej? to, że RFC to tylko "request for comments" i nigdzie nie zabraniają robienia sobie jaj ze specyfikacji, która jest tylko umową? XD świeżo zrobiłem