Wpis z mikrobloga

@cassiopei:
Pff, amatorko, to trzeba być nadczłowiekiem-pracownikiem, a nie jakimś tam studentem lub absolwentem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Masz szczęście, bo jestem na ostatnim tygodniu wypowiedzenia i #!$%@? z tego uczelnianego burdlu. Ale jeszcze mam dostęp i udało mi się druknąć do pdfa. Jak Ci przesłać/przekazać?
  • Odpowiedz
@cassiopei: I w sumie nawet jak sam pisałem to i tak musisz używać podobnych metod co uzywa się w twojej dziedzinie. Koniec końcem każda praca to może 10% coś wnosi a reszta to copy paste. Akademia to wielkie xdd. Ale nadal fajnie czasem poczytać jakieś artykuły żeby zwiększyć wiedzę
  • Odpowiedz
@Secretariat: Słusznie, winszuję rozsądku. Ja cztery lata przekisiłem na uczelni jako pracownik i jest to z perspektywy czasu zupełnie stracony okres. Cokolwiek na uczelni zrobiłem, mogłem trzy razy sprawniej i za lepsze pieniądze i z lepszym efektem zrobić u prywaciarza. Polskie uczelnie to nie tylko mentalne bagno, ale także sprzętowe muzeum i finansowa dziura, a połowę wykładowców należałoby wypieprzyć na zbity pysk, bo tylko tę degrengoladę pogłębiają.

Już nie wspominając,
  • Odpowiedz
@fantazm: Zgadzam się w 100% z tym junk science. Ostatnio mój promotor miał wakacje podczas gdy ja pisałem swoją prace( u nas trwa to 3 Msc przez wakacje, kolesia nie było miesiąc) i jak z nim teraz rozmawiałem to napisał 2 papiery i będzie je publikować w journal of entrepreneurship and innovation. Wydaje mi się ze te journal nawet te top to jest „money making machine”. Dobrze ze to zrozumiałem
  • Odpowiedz
@Secretariat:

Ominąłeś spore guano, naprawdę. Uczelnia polska to jest zupełne bagno organizacyjne i mentalne. Banda wampirów żeruje na systemie i młodych, ambitnych ludziach. Jeżeli chcesz przetrwać to albo musisz być naprawdę wyśmienity w tym co robisz, że jesteś w stanie funkcjonować bez "protekcji" jakiejś szychy, no ale pozostajesz wtedy outsiderem zazwyczaj, albo po prostu zagryźć zęby przeze parę pierwszych lat i dać się wysysać, aż sam dojrzejesz do bycia porządnym
  • Odpowiedz
@fantazm: Ohh zgadzam się z tym w 100% tutaj odkąd uczelnie coraz chętniej biorą international studentów bo ££££ to coraz bardziej przypomina to rozrastająca się biurokracje i potem tylko pełno MSc i PhD żeby więcej dostać i koniec końcem to jest sztuka dla sztuki. I dzięki :) tobie tez!
  • Odpowiedz