Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z tymi żylakami? Mam 23 lata, żylaki powrózka nasiennego 2 stopnia, uprawiam sport od połowy życia, czyli siłownia i bieganie i lekarze mówili, że żylaki mogą się pogłębiać właśnie przez to, że dźwigam ciężary. Ale moje pytanie dotyczy bardziej tego, czy żylaki faktycznie nieleczone mogą być niebezpieczne. Tzn. słyszałem teorie, że mogą się robić skrzepy i trafić do serca, czy do płuc i można nawet umrzeć. Nie chce mi się coś wierzyć w taki scenariusz u młodej wysportowanej osoby, wyniki krwi, moczu mam zawsze wszystkie idealnie w widełkach, lipidogram, ob, crp itd. tak samo ideolo, a żylaki mnie bolą raz na "ruski" rok, serio, nie przeszkadzają mi jakoś serio. Na zabieg się nie zdecydowałem z jednego powodu. Metoda którą mi zaproponowano jest bardzo inwazyjna mianowicie laparoskopia. Wiem, że jest jeszcze embolizacja i mikrochirurgia, ale to raczej prywatnie, bo to nowoczesne metody, a nie uśmiecha mi się wywalić 5 tysięcy czy nie wiadomo ile. Na laparoskopie się nie zdecyduje, bo pracuje, uprawiam bardzo dużo sportu jak wspomniałem i zanim by mi się pocięty brzuch zregenerował to bym dostał jebla, a tak tylko by mi nacięli pachwinę, zrobili co mają zrobić i po tygodniu zwolnienia bym mógł się ruszać. No ale póki co nie decyduję się na zabieg, więc chciałem podpytać czy to faktycznie jest niebezpieczne?
#medycyna #zdrowie #zylaki #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6303389a0b38baa9cfae3210
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 13
OP: @Rudy_Bigos_2: Kwestia płodności mnie nie interesuje jakoś mega, mimo że nasienie nie jest najlepszej jakości, to narazie sobie tym nie zaprzątam głowy. Raczej chodzi mi o stronę zdrowotną czyli czy bóle ustały, czy żylaki fizycznie zmalały, czy moszna jest mniej ciepła, no i chodzi mi o wyeliminowanie możliwości powstawania skrzepów itp. Jak to u ciebie wyglądało jak możesz opisać.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie nigdy nic nie bolalo. Nie mialem z tego powodu dolegliwosci poza plodnoscia.

Ale z pewnoscia zylakow jest mniej. Co do reszty bez zmian. Nadal goraca i z widocznymi zylkami.

Ale jest ich o wiele mniejj

Wybierz laparoskopie. To dwie male dziurki, inwazyjnosc prawie zerowa.
OP: @Sebb521: Był lekki ból taki 3/10 i przy USG wyszło, że niewielkie żylaki są, a także przy próbie valsalvy były widoczne, potem to zbagatelizowałem i było git przez pare lat, ale czasami bóle nawracały i nasilały się tak do 5-6/10 czasami, więc poszedłem do lekarza, zrobił mi jeszcze raz USG dał skierowanie na operacje i w sumie tyle. Obecnie nic mnie nie boli, ale nadal mam z tyłu głowy,