Wpis z mikrobloga

Kolejny członek rodziny w szpitalu. Tym razem padło na męża ciotki której pokrewieństwo dosyć ciężko jest mi wytłumaczyć. Przyrodnia ciocia czy jakoś tak.

Gdzieś pod Bahmutem Wołodia był w okopie. Mieli tego dnia zostać przeniesieni na inną pozycję, ale nie zdążyli. Wołodia kucnął zawiązać buty jak w ich okop coś przyleciało. Obudził się kilka metrów za okopem. Dwaj koledzy zginęli na miejscu, a on czołgał się do okopu i został zauważony przez swoich i ewakuowany. Nie pamięta za dużo z ewakuacji, bo znowu zemdlał.

Odłamków z nóg wszystkich wyciągnąć nie mogą. Lekarze mówią, że jak usuną wszystko to jest ryzyko że już nie będzie chodził. Czeka go długa rehabilitacja i leczenie. Pełnej sprawności już nie osiągnie. A i jeszcze odklejona siatkówka oka od wstrząsu(??).

Zapytałem ciocię czy potrzebują pieniędzy, leków czy coś ale odmówiła. Cyklicznie pytam rodzinę czy czegoś potrzebują. Jeśli nie liczyć Saszy, który jest froncie i prosi o Suva, to wszyscy odmawiają. Zwykle mówią, że u nich wszystko jest, co nie jest prawdą, mówią mi zwykle że na froncie chłopaki umierają i jak coś dawać to dla nich.

Smutne to wszystko. Umiera i kaleczy mi się rodzina i znajomi. Wołodię dobrze znam. Jak byłem gówniarzem z podstawówki i jeździłem na wakacje na Ukrainę to dawał mi grać na swoim komputerze. Mówił, że jak jestem dziecko to mam robić to co lubię. Bo jak urosnę, to zmartwienie zawsze się znajdzie. Jak robiłem remont na nadchodzące narodziny mojego dziecka, to zrobił mi z wujkiem Saszą szafę na wymiar. Zawsze był w porządku, chociaż w życiu nigdy nie miał lekko.

Przed wybuchem wojny pracował na budowie w Polsce. W lutym na trzeci dzień wojny byli już na Ukrainie i zaciągnęli się do wojska. Wołodia bodaj od marca już był w Donbasie, bo miał już doświadczenie, więc szybciej trafił na front. Brał udział w bitwie o Siewierodonieck i Łysyczańsk.

Piszę dosyć chaotycznie. Piszę z telefonu i trochę ponoszą mnie emocje

Sława bohaterom, sława zwykłym ludziom broniącym swoich rodzin. Tyle mam do podsumowania. On jak wielu innych gdzieś mają Donbas i Krym, ale jak Rosjanie poszli na Kijów to doskonale rozumieli że zagrożona już cała Ukraina

Ps. Sprzęt medyczny jaki wysłaliśmy do szpitala jest już po pierwszych operacjach z ich użyciem. Dostałem potwierdzenie, że przyda się w leczeniu nie tylko cywili ale i żołnierzy, a endoskop mają teraz lepszy niż ten co jest w szpitalu obwodowym
A tu na wykopie mi pisali, że "endoskopy są nieprzydatne i szpitale mają ich pełno" no to najwidoczniej nie na Ukrainie.

Ps2 Temat Suva próbuję ogarnąć bez zbiórki. Może się uda...

PS3 gdyby ktoś chciał wspomóc Ukraińską armię

https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

#ukraina #donbaswar #aryoconcent #rosja #wojna
  • 22
  • Odpowiedz
@Aryo: wychodzi na to, że wszystkie lub większość suvów w Polsce jest już wykupiona i są za drogie. On teraz sprowadza z Szwecji ( ceny zdecydowanie niższe niż w PL ) przydałoby się znaleźć kogoś właśnie tam kto takie rzeczy ogarnia.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: no proponowałem że mogę go wesprzeć a jego pytałem głównej o pomoc merytoryczną chociaż mi bez różnicy kto zbiera. Mogę promować jakąkolwiek fundację byleby wesprzeć żołnierzy na froncie

PS. Łapie mnie cringe jak czytam tę moją wiadomość zakończoną xd jak człowiek ma lepszy humor to inaczej na to patrzy..
Aryo - @acpiorundc: no proponowałem że mogę go wesprzeć a jego pytałem głównej o pomo...

źródło: comment_1661102076tOpzy8ZgbgdVpQ0FnjwVZC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Temat Suva próbuję ogarnąć bez zbiórki. Może się uda...


@Aryo: Dlaczego nie chcesz zrobic zbiorki na SUVa? Ta ostatnia, ktora zorganizowales zakonczyla sie sukcesem. Mysle, ze na samochod tez bys zebral.
  • Odpowiedz
Czeka go długa rehabilitacja i leczenie. Pełnej sprawności już nie osiągnie


@Aryo: Kiepsko widzę przyszłość Ukrainy po wojnie. Nawet gdyby całkowicie wyparli ruskich to demograficznie mamy armagedon. Przed 24 lutym była katastrofa, a teraz miliony młodych kobiety i dzieci są za granicą i pewnie duża część z nich już nie wróci do siebie. Do tego mężczyźni w wieku produkcyjnym którzy masowa skończą jako kalecy i alkoholicy z PTSD...
  • Odpowiedz
@Aryo: "ptaszek" oznacza że wiadomość odczytano?
nie znam się na twitterowych privach, onuce szkaluje na publicu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Calhil: to jest pewna odpowiedzialność + skarbówka jeszcze nie ustaliła co z poprzednią zbiórką. Nadal ustalają czy podatek jaki opłaciłem to wystarczy czy za mało, czy dane jakie podałem są wystarczające itp. Co kilka dni przysyłają mi pisma że termin rozpatrzenia sprawy w skarbówce został przeniesiony albo że mogę zapoznać się z "dowodami" w sprawie."... Mam jeszcze kilka dni na pomysły. Zobaczę
  • Odpowiedz
@Aryo: rozwaz kupno suva w UK, ma ta przewage, ze snajper najpierw wali w kierowce, a tam manekin siedzi, taka sztuczka. Gdyby trzeba zobowiazuje sie bezplatnie i na swoim paliwie dostarczyc do Pl, czy np do Lwowa
  • Odpowiedz
@Aryo: Nie wyobrażam sobie pisać czegoś podobnego o swojej rodzinie. Czysta abstrakcja. Żyjesz spokojnie, nic nikomu nie robisz, masz swoje sprawy i nagle przychodzi ginąć, bo komuś się klepki w głowie poprzestawiały. Niby historia stara jak świat, ale boli za każdym razem tak samo. Nasze narody żyją tak blisko siebie, że nie da się obok tego przejść obojętnie. Ciągle mam wrażenie, że robimy za mało, żeby wam pomóc.
Dużo zdrowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obruni : rozwaz kupno suva w UK, ma ta przewage, ze snajper najpierw wali w kierowce, a tam manekin siedzi, taka sztuczka. Gdyby trzeba zobowiazuje sie bezplatnie i na swoim paliwie dostarczyc do Pl, czy np do Lwowa

@Obruni: Panie, jak Pan żeś mi teraz zaimonponował. Tylko blachy zmienic, albo zdemontować całkiem.
BTW. Gdybyś temat doszedł do skutku i jakbyś potrzebował jakieś $$ na to paliwo do baku, to
  • Odpowiedz
  • 0
@Aryo Slava Ukraini, wysyłam ile mogę na różne zbiórki. Trzymaj się i niech wszyscy tam wiedzą, że ich wspieramy ile tylko można.
  • Odpowiedz