Wpis z mikrobloga

Ludzie ludzie! :D #chwalesie #gotujzwykopem #gruparatowaniapoziomu

Dziecko moje wróciło ze szpitala po kilku dniach i pyta się mnie czy ugotowałem dla niego rosołek? Ja bez rosołu bo to dopiero piątek ale dziecko mnie tak wzięło za serce że od razu wziąłem się do roboty. Rosół się wstawiło wg standardowej procedury /dłuższy temat, ale jeszcze niedopracowany więc chętnie kiedyś bym podyskutował nt rosołu/ i myślę sobie zrobię mu w nagrodę coś ekstra - domowy MAKARON xD

No i tak wałkowałem to do 1 w nocy popijając drinka i wyszedł taki makaronik że szok. Smak dzieciństwa, trochę przy tym roboty jak się nie ma maszynki do krojenia ale polecam sobie zrobić.
- 350g mąki pszennej
- 3 całe jajka + 2 żółtka /biała na rano do jajecznicy/
- trochę ciepłej wody
- mąka do podsypywania cały czas żeby się nie kleiło

Pozdrawiam i miłej niedzieli smakoszom wykopowym.
( ͟ʖ)

P.S. Nagroda marzenie - młody jadł całą twarzą. Powiedział że makaronik najpyszniejszy i że jestem szalony :)
banan5005 - Ludzie ludzie! :D #chwalesie #gotujzwykopem #gruparatowaniapoziomu 

Dz...

źródło: comment_16610632623HC8wVpIyQYIkKMxxjjBo3.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banan5005: dwa pytania:
1. Ile czasu ci zajelo przejsc z etapu 1 do 2 wg zdjec?
2. Jak sprawnie rozwinac pokrojony rulonik? Mi sie zawsze skleja i to mordega pozniej go rozwinac
@octopussy8: heh dobre ;-)
@zdzijak: 1) pytasz ile mi zeszło ugniatanie i zrobienie kulki? Dolewałem ciepłej wody po trochę i ugniatałem. Chyba tak z 20min
2) pierwszy mi się pokleił :P Potem nacierałem mąką placek z dwóch stron przed zwinięciem. Jak rozwinąłem makaron to przypruszyłem jeszcze mąką a potem na sitku otrzepałem z nadmiaru
@fruziazuzia: no wiesz jak to jest. Jak ja byłem dzieckiem to też chciałem żeby ojciec kupował margarynę a w domu było zajebiste masło którego nie chciałem jeść ;D

Gotuję samo mięso z 1,5godz, zbieram szumy, dodaję warzywa i pyrka jeszcze z 2-2,5godz. Solę dopiero jak się warzywa pogotują z godzinę bo podobno im później tym lepiej. Czytałem że sól dodana od razu zatrzymuje w mięsie i warzywach smak zamiast oddać je
@banan5005: Polecam w jednym garnku mieso wstawic, w drugim po jakims czasie wsrzywa: dajesz troche oliwy do garnka i wrzucasz warzywa. Warzywa musza sie zeszklic troche, troche przypalic wiec z 15 minut na malym ogniu trzeba je potrzymac. Ja nastepnie wylawiam mieso i przekladam do garnka z warzywami, a wywar z miesa przelewam przez cienkie sitko. Odszumie ale tez pozbede sie tych farfocli z dna garnka.
@banan5005 domowy makaron do rosołu jest najlepszy ( ʖ̯) moja mama od zawsze do zup z makaronem robi taki domowy. Według mnie nie ma podjazdu do kupnych, bo już tak nie smakuje