Wpis z mikrobloga

Ludzie ludzie! :D #chwalesie #gotujzwykopem #gruparatowaniapoziomu

Dziecko moje wróciło ze szpitala po kilku dniach i pyta się mnie czy ugotowałem dla niego rosołek? Ja bez rosołu bo to dopiero piątek ale dziecko mnie tak wzięło za serce że od razu wziąłem się do roboty. Rosół się wstawiło wg standardowej procedury /dłuższy temat, ale jeszcze niedopracowany więc chętnie kiedyś bym podyskutował nt rosołu/ i myślę sobie zrobię mu w nagrodę coś ekstra - domowy MAKARON xD

No i tak wałkowałem to do 1 w nocy popijając drinka i wyszedł taki makaronik że szok. Smak dzieciństwa, trochę przy tym roboty jak się nie ma maszynki do krojenia ale polecam sobie zrobić.
- 350g mąki pszennej
- 3 całe jajka + 2 żółtka /biała na rano do jajecznicy/
- trochę ciepłej wody
- mąka do podsypywania cały czas żeby się nie kleiło

Pozdrawiam i miłej niedzieli smakoszom wykopowym.
( ͟ʖ)

P.S. Nagroda marzenie - młody jadł całą twarzą. Powiedział że makaronik najpyszniejszy i że jestem szalony :)
banan5005 - Ludzie ludzie! :D #chwalesie #gotujzwykopem #gruparatowaniapoziomu 

Dz...

źródło: comment_16610632623HC8wVpIyQYIkKMxxjjBo3.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@banan5005: Kurła, wiesz co moja babcia robiła z domowym makaronem jak byłem mały? Miała w kuchni jeszcze taki piec typu angielka, metalowy. No więc jak robiła makaron i akurat było w tym piecu napalone, to czasami wycinała nam z tego rozwałkowanego ciasta takie plasterki i rzucała to bezpośrednio na rozgrzaną blachę. To się tam ładnie chwilę piekło, robiły się bąbelki powietrza takie nieco przypieczone, a później jak to było jeszcze
  • Odpowiedz
polecam w jednym garnku mieso wstawic, w drugim po jakims czasie wsrzywa: dajesz troche oliwy do garnka i wrzucasz warzywa.


@bacanahali: To może być innowacja w dziedzinie gotowania rosołu! Wszystkie warzywa przypieczone i zalane wywarem. Muszę tego spróbować. Dzięki :)

to teraz zrób rosół wg przepisu pani Ciesielskiej


@mungis: ciekawy przepis, nie słyszałem. Jadłeś/aś to może?
  • Odpowiedz
  • 1
@banan5005 tak, moja mama to robi. Tylko taki. Ważne jest żeby wszystko dodawać w takiej kolejności jak jest w przepisie podobno. Raz spróbujesz a zwykły przestanie Ci smakować ;)
  • Odpowiedz