Wpis z mikrobloga

Głupie pytanie, ale kupiłam sobie telewizor po 10 latach bez i nie ogarniam kuwety totalnie. Niby miał odbierać tą telewizję naziemną, ale jak skanuje w poszukiwaniu kanałów to jest 0. Podłączony jest do wifi. Nie kumam. Help?
#telewizory #kiciochpyta #tv
  • 49
  • Odpowiedz
@cocieboli: była w specyfikacji wbudowana antena? Jeśli nie, to TV potrafi odbierać ten sygnał bez pośrednictwa dekodera, ale anteny nie przeskoczysz
  • Odpowiedz
  • 0
@bruuh: Ale ogranianie internetu w każdym mieszkaniu jakie wynajmowałam, mam w najmniejszym paluszku xD wchodząc na klatkę wiem, czy jest światłowód.
  • Odpowiedz
@cocieboli: pewnie w gniazdku masz sygnał tv. zapytaj sąsiada. jeśli tak to wepnij we właściwe wejcie antenowe kabel i przeskanuj ponownie. z foto wynika, że masz wbudowany tuner sat w tv i wtykiem typu f się podłączyłeś
  • Odpowiedz
@cocieboli: Jeśli nie mieszkasz kilka(naście) kilometrów od nadajnika to antena pokojowa do niczego ci się nie przyda. Przy większych odległościach może być potrzebna zewnętrzna.
Jeśli ten kabel to faktycznie od tv kablowej to taka przejściówka może załatwić sprawę podłączenia pod gniazdo od tv naziemnej.
https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/wtyki-i-zlaczki-antenowe/adapter-f-zenski-tv-meski-evodpm13-evology,p266911,l2338.html
  • Odpowiedz