Wpis z mikrobloga

Wzialem dzisiaj #kitku ze schroniska, na dostalem jakis pakiet startowy z such karma z Royal Canin. Jak zezre, to karmic tym czy cos polecacie bardziej?
Ogolnie genialny patent, ze biorac kota dostajesz za fri karne + -40zl na zakup kol3jnej, a schronisko dostaje 1kg za fri. Szanuje firme.
#koty #kot #zwierzeta
andrewasos - Wzialem dzisiaj #kitku ze schroniska, na dostalem jakis pakiet startowy ...

źródło: comment_1661010951v87SP4JkoR6b1LfJTCX5AJ.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze ogolnie sucha karma nie jest za zdrowa dla kotka :p Lepiej kupić jakaś mokra Karme np. Z zooplusa :D lub w biedrze mokra karma z Doliny Noteci ;) Ma fajny skład
  • Odpowiedz
@andrewasos: royal jest przereklamowany i obrzydliwie drogi. Wpisz w google "dobre karmy dla kotów" i wejdź w grafikę, powinieneś znaleźć ładna rozpiskę. Od siebie polecam ferringa, josera w opakowaniach 10kg dobrze cenowo wychodzi, budżetowo puszki carny. Zamawiać najlepiej w zooplus - jest tam zazwyczaj najtaniej.
  • Odpowiedz
@lileniaa: tez zawsze karmilem mokra, ale jak bralem ,powiedzieli, zeby mu nie zmieniac diety dopoki sie niezaaklimatyzuje. Takze go ba tym chwile potrzymam. A z mokrych co polecacie? Bo kupilem gourment, ale cxuje, ze da sie lepiej
@LoneRider:
  • Odpowiedz
@andrewasos: stopniowo zmieniaj mu dietę, dostałeś wyprawkę, więc powinno wystarczyć. Nagła zmiana karmy może spowodować rozwolnienie, ale raczej nie spotkałem się z jakimiś poważnymi konsekwencjami. Po 2 dniach przechodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@podomka: @andrewasos: żaden dodatek. Suchą ELIMINUJEMY z diety kota do 0.
Jak się skończy to nie zamawiaj bo te gnoje czują i wyjebują się na mokrą jak gdzieś w domu jest sucha. Powiedzenia w przestawianiu, najlepiej zacznij od razu :)
  • Odpowiedz
@andrewasos: Piękny kitku (). Jedna Mirabelka prowadzi tag #kociporadnik który jest skarbnicą wiedzy. Kojarzę,że w którymś wpisie zrobiła fantastyczny ranking odnośnie mokrych karm. Ja ze swojej strony polecam Rosie’s farm, kitku wcina aż miło. ʕʔ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@andrewasos: Feringi nie polecam bo to karma podrobowa, może mieć biegunki po niej. Lepsze są z większym udziałem "normalnego" mięsa - z mokrych to Wild Freedom, Gussto, Mjamjam, Cats Plate, Purizon, Mac, Granata Pet Delikatessen i Symphonie, Zooplus BIO, Tundra, Venandi, Animal Island.
Pamiętaj też o zabraniu go do weta i zrobieniu badań! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@andrewasos: ja mojemu kotu daję pół na pół suchą i mokrą karmę, najlepiej sprawdzaj na zooplusie i zamawiaj jakieś małe paczki czy puszki żeby sprawdzać czy kot będzie zjadał czy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@podomka: lepiej zapłacić za mokrą kilka zł więcej niż później kilkaset za leczenie kamienia nazębnego, nerek lub pęcherza :)
  • Odpowiedz
@Amishia: Mokra karma powinna stanowić jak najwiecej % diety, ale nigdzie nie znalazłam badań, ze sucha karma nie może stanowić 10% diety. 90:10%. Oczywiście bez zbóż, wysokiej jakości i bez mieszania z mokra. Szukam kiedyś badań na ten temat i wydaje sie, ze te opinie są przesadzone. Sucha karma jest szkodliwa jeżeli jest podstawa diety lub stanowi duży % diety.
  • Odpowiedz