Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Serendipity_: coś mnie tu nie gra, brązowy z tego po prawej łàczy się z ochronnym pierwszego dolnego z lewej? Jak to nie jest rozdziałka zasilania na oswietlenie 2/1 to mirek zapnij pasy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Serendipity_ oświetlenie nie potrzebuje ochronnego? Jak lampa ma wejście na ochronny to czemu nie podpięty? Do włącznika normalnie nie używa się ochronnego ( ͡º ͜ʖ͡º) biorę zawsze niebieski na powrót
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saperq: to zależy jakie oświetlenie, są lampy na rynku które mają tylko faze i zero, są takie ktore mają fazę, zero i ochronny, zwykłe zarówkowe i led-y. W zasadzie z oświetleniem niewiele może się stać, stąd brak ochronnego w wielu modelach lamp. Nie wiem czemu tak jest, może oszczędność?
  • Odpowiedz
  • 0
@kurlapejter oczywiście zależy od lampy ale jak ma metalową obudowę i ma miejsce na przewód ochronny i on jest do obudowy podpięty to trzeba też govtam podpiąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saperq: no właśnie, jeśli ma ten przewód ochronny/metalowe kółeczka przy obudowie to tak, lepiej podpiąć. Spotkałem się z lampami które będąc metalowe nie miały nic ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kurlapejter: @saperq:
No ta lampa właśnie nie ma miejsca na ochronny. Zreszta cała plastikowa jest to po co xD
Musiałem użyć też zielonego bo włącznik jest podwójny i idzie do dwóch różnych lamp. Niebieskim do jednej, zielonym do drugiej.
  • Odpowiedz