Wpis z mikrobloga

@meister_chlepka: @bootcamp_java_developer:
Spora część tych zgłoszeń na java deva to też hindusi/Turcy którzy szukają pracy w UE( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki Turek ma w CV Java, Java Script, C++, HTML, i wszystko co mu się nawinie xD Z wszystkiego robi gówno kurs w stylu, że dosłownie z javy na pamięć się nauczył system.out.println i szuka roboty. Obecnie to spora plaga, HRowcy cisną, żeby isć z nimi
@diarrhoea: Ofert juniorskich jest tak mało dla manuali ze mógłbyś i wygegocjowac by ci laska wypucowała berło na rozmowie rekrutacyjnej i by to zrobiła - po prostu lepiej na testera w większości wrzucić kogoś z biznesu co zna produkt i dlatego dla testerów juniorów to tak groteskowo wyglada plus scamerskie szkolenia z testowania ktore z każdego zrobią testera co napędza ilość ludzi bo to najmniejsza linia oporu do IT
@Pelen_watpliwosci: Ofert nie jest dużo, ale na moje oko więcej niż 2-3 lata temu. Sporo ludzi znajduje pracę, czy tutaj z wykopu czy moich znajomych. Tylko, czasem to zajmuje 3 tygodnie czasem dwa lata. Ale da się.

Wrzucając na testera kogoś z biznesu, masz bardzo drogiego testera który testerem wcale nie chciał być. Wrzucanie biznesu na rolę testera to skrajna głupota.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrzechowyDzem: junior... Manual... Tester... Jest coś niżej w hierarchii IT? Nic dziwnego że dużo chętnych - pewnie wszyscy co chcą się przebranżowić i z domu klikać w kąkuter za 15k miesięcznie.

Ergo: konkurencja może być żadna bo każdy po bootcampie będzie
@Ulyssos: poza zadaniami manualnymi mamy jedno bardzo proste zadanie z automatów (jeden prosty formularz, jeden mock strzała do API) zeby sprawdzic, czy ludzie w ogole rozumieją co robią. To ogloszenie raczej na regulara, ale teraz to ja wezmę kogokolwiek z głową. Jeżeli ktos mi pisze, ze umie w automaty i ma kilka lat expa a potem robi takie cuda, to mi ręce opadają. Jak ktoś nie chce, może być full manualem
@pasta_alla_carbonara: a, zrozumiałe. Powiesz jak mniej więcej u was wygląda rozmowa techniczna na juniora? Bo w sumie zaczynam aplikować od września (2 internshipy + szkoła za sobą) i zastanawiam się czego mogą ode mnie wymagać. Wcześniej były to naprawdę banalne rzeczy jak operacje na tablicach czy szukanie błędów w kodzie.