Wpis z mikrobloga

@GhostTrick przecież on zawsze mówił, że Rosjanie z Niemcami się dogadują ponad naszymi głowami. Co więcej , postulował politykę wielowektorową. Mówił to co ja mówię od kiedy w ogóle cokolwiek zacząłem się interesować takimi tematami , że polska powinna się rozwijać gospodarczo w taki sposób , żeby każdy , kto by chciał napaść na ten kraj , zastanowił się czy mi się to opłaca.
Ten gość nie mówi nic takiego ,
  • Odpowiedz
@muchabzz: Rosja ma przeciwne interesy do naszych i jest znacznie dla nas groźniejsza niż Niemcy.

Rosjanie nie chcą z nami współpracować. Sprzedać nam gaz za maksymalną stawkę czemu nie, ale nie chcą nas wzmacniać choćby o włos, bo reprezentujemy zachodni model kultury, który przebija ich mongolskie bagno.
Ukraińcy i Białorusini nie chcą się w tym bagnie już więcej taplać i jest to ogromne zagrożenie dla Rosji, stąd wojna.

Nie ma żadnych możliwości na wielowektorową politykę, trochę z zachodem i trochę z Rosją, bo Rosja przez ostatnie 10 lat obrała przeciwny kierunek. Oni nie mają ochoty na jakikolwiek kompromis. Ustąpimy im, to wezmą więcej, jeszcze podś#!$%@?ąc się z
  • Odpowiedz
@GhostTrick: To wszystko to prawda co piszesz. Tylko co wynika z tego w praktyce - że nie ma alternatywy i trzeba iść na starcie z Rosją?

Tyle, że tak było z nami i Rosją od 300 lat. Czy takie właśnie bezalternatywne myślenie przynosiło nam sukces? Odpowiedź wynika z historii i jest negatywna.

Na zwarcie z Rosją najlepiej wchodzić wtedy gdy Rosja jest osłabiona. Nasze powstania zawsze zaś wybuchały nie w tym momencie. Do wojny trzeba też wchodzić na końcu, a nie na początku i walczyć nie swoimi rękami jak robią to Anglosasi. To akurat robimy teraz
  • Odpowiedz
Czy takie właśnie bezalternatywne myślenie przynosiło nam sukces?


@oydamoydam: Powiedz to rosyjskiej elicie, nie mi. Niech Sykul #!$%@? do ruskiej telewizji nawracać ruskich, nie Polaków. To rosjanie nie dają alternatywy, to oni widzą wszystko w szowinistycznych kategoriach kto dominuje i to oni chcą rządzić.
Oni nie chcą jakiegokolwiek kompromisu. Chcą Polski jako ich sfery wpływów tak jak w PRL. Twoim zdaniem dobrze wyszliśmy na tamtym układzie?

Przed inwazją na Ukrainę, oczekiwali, że się ona wypnie dla nich bez mydła i złoży broń, oddając
  • Odpowiedz
@GhostTrick: Ja nic nie napisałem o konieczności współpracy z Rosjanami. Napisałem żeby nie leźć im na linie strzału.

W 1830 roku mieliśmy w miarę sprawne państwo, które choć małe mogło w sprzyjającym momencie geopolitycznym odrodzić się w swojej dawnej wielkości. Podpuszczeni przez Brytyjczyków wywołaliśmy powstanie grzebiac to państwo i swoją szansę na niepodległość na prawie 100 lat.

Ruskich są jacy są i samym krzykiem i płaczem ich nie zmienisz. A
  • Odpowiedz
Ruskich są jacy są i samym krzykiem i płaczem ich nie zmienisz. A tylko to proponujesz.


@oydamoydam: Wręcz przeciwnie. Z szantażystami się nie rozmawia.

Jak się zaczną kręcić ze swoimi zapijaczonymi mordami obok naszego płota, z durnymi pomysłami urządzania nam kraju, trzeba się przygotować, żeby zobaczyli tysiące wycelowanych w nich luf...
  • Odpowiedz
@GhostTrick: No przecież prócz bitki niczego nie proponujesz.

Przy tym jesteś alogiczny. Jeśli Ruscy są #!$%@? barbarzyńcami to należy się po nich spodziewać każdej niegodziwości. A przypominam, że to oni mają broń jądrowa a my nie i to oni cały czas grozą jej użyciem.

Może to jest blef a może nie. 80 lat temu też wielu uważało, że Hitler tylko blefuje grożąc Zydom no i przecież ci cywilizowani Niemcy nie
  • Odpowiedz