Wpis z mikrobloga

@ye88 obejrzałem. I w kategoriach bezwzględnych on ma rację. Jesteś w stanie mu zarzucić , że nie ma ?

W interesie polski jest nie prowadzić wojny tylko doić Rosjan ile się da handlowo
W interesie polski jest nie wysyłać Polaków na wojnę na Ukrainę

Wiem że sykulski ma prorosyjskie myślenie i mocno antyniemieckie. Jednak w tej wypowiedzi nie ma czegoś skandalicznego.

Przy zespół bym się i polemizował co do tej części, gdzie
@muchabzz: >W interesie polski jest nie prowadzić wojny tylko doić Rosjan ile się da handlowo
W interesie polski jest nie wysyłać Polaków na wojnę na Ukrainę
Dziękuje ładnie się pan przedstawił tutaj przed milionami słuchaczy.
w Polskim interesie jest słaba Rosja, najlepiej jej brak. W interesie Polski jest #!$%@? Rosjan ile tylko się da, by już nigdy nie stanowili dla nas zagrożenia, a wojna na Ukrainie jest idealną na to okazją.
@SkomplikowanaBudowaCepa a z tym się zgadzam. Ja od lat mówię że Rosja powinna się rozpaść na 100 mniejszych , rywalizujących ze sobą podmiotów. Natomiast jest to scenariusz mało możliwy teraz.
Natomiast słaba Rosja może być tak samo olbrzymim zagrożeniem.
@muchabzz: Tak w jaki sposób jest to OLBRZYMIE ZAGROŻENIE. Słaba Rosja to taka Rosja jak w latach 90, potulna i współpracująca jak państwo moskiewskie z Mongołami, poczytaj sobię o tym, jak to Rosja umiała sprzedawać Irackie tajemnice dot. systemów anti-air dla USA.
Według mnie jest to totalnie prawdopodobny scenariusz, ponieważ Rosja to kraj w gruncie rzeczy kolonialny.
Co do Sykulskiego, to totalnie nie słuchałbym niczego z ust czlowieka, który główkuję jak