Wpis z mikrobloga

  • 132
Pytanie do rodziców. Od jakiego wieku zostawiacie dziecko same w domu? Ostatnio mój 12 letni syn zostało sam na 8 godzin i usłyszałem od znajomej, że powinni nam dziecko odebrać. I już nie wiem czy to ona jest #!$%@? czy ja. Na 10-15 minut to nawet mój mlodszy 5 latek zostanie, a ona twierdzi, że to niedopuszczalne.
#pytanie #rodzicielstwo
  • 119
  • Odpowiedz
8 lat ma corka i jak trzeba to zostaje w domu do powrotu mojego z pracy, na starym telefonie założonego ma messengera i sobie co jakiś czas wymieniam z nią wiadomości albo zadzwonię.
  • Odpowiedz
@kiszczak: ja zostawalem sam od około 10-11 roku życia, wydaje mi sie ze to zależy od egzemplarza jak to znosi, ogolnie bylo git ale przeszkadzala mi cisza w domu. Raz zostałem sam jako sześciolatek bo matka się z pracy spóźniała, a jako ze nie chodzilem do przedszkola to bardzo to przeżywałem, pamietam ze siedzialem i plakalem przy drzwiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiszczak: trochę dziwna akcja, za dzieciaka w tych lata +00 wiele z moich znajomych jak i ja sam czy rodzeństwo zostawaliśmy w domu jak byliśmy chorzy czy po szkole do powrotu rodziców. Znajoma pewnie też (chociaż nie musi to być takie pewne), a teraz sama twierdzi, że to nienormalne i powinni wam dziecko zabrać? Czy osoby +30 które były wychowywane w taki, a nie inny sposób w tamtych czasach tak
  • Odpowiedz
@kiszczak: Jak miałem 12 lat to prowadziłem z mama gospodarstwo bo ojciec do Niemiec wyjeżdżał do roboty. Wszystko traktorem robiłem, kosiłem rotacyjna, przewracałam pająkiem, pryskałem, siałem nawóz itp o żniwach nie wspominam. U sąsiadów młodsze dzieci to robiły. Przed szkoła i po szkole, a teraz jak słyszę ze matka musi 14latce ubera zamówić bo ona 4 przystanki autobusem nie pojedzie to się przewracam na plecy.
  • Odpowiedz
@kiszczak: #!$%@? miałem 6 lat i brat 10 lat i zostawaliśmy sami w chacie bez #!$%@? jak rodzice wychodzili, matka nam zawsze dawała siano na pizzę, były ustalone godziny kto kiedy ma kompa, albo graliśmy razem w Hiroski i było gituwa.
  • Odpowiedz
@kiszczak: ja zostawałem myślę że jak miałem 7 lat albo i mniej i nie było afery xd na pewno w pierwszej podstawówki sam już chodziłem do szkoły jakieś 2km. Jak byłem sam na chacie to głównie grałem w gierki czytałem książki ale też uczyłem się gotować i piec ciasta xd nawet biorąc pod uwagę dzisiejsze #!$%@? świata to 12 latek to na luzie powinien zostawać sam
  • Odpowiedz
@kiszczak mój 12 latek sam zostaje czasem na prawie cały dzień. Unię się ogarnąć, ma co robić więc już. Czasem opiekuje się przez 1-2 młodszym bratem (5 latkiem). Nic nadzwyczajnego imho.
  • Odpowiedz