Wpis z mikrobloga

@kiszczak: dobrze, przyzwyczajaj dziecko do tego, że to normalne, że rodzice też mają swoje życie, swoje obowiązki, muszą czasem wyjść, coś załatwić. Jak dziecko zostanie czasem samo to też je uczy odpowiedzialności. To też oznaka zaufania rodzica do dziecka, że nie odwali nic głupiego. Jeżeli dziecko będzie się zachowywało właściwie bez nadzoru rodzica przez krótszy czas, to można będzie to będzie można mu ten czas wydłużać. I oczywiście moim zdaniem dobrze
Teraz chyba za zostawienia dziecka tak młodego bez opieki grozi więzienie.


@Positano1: taa...od razu 10 lat lagrow. Ludzie, wyluzujcie troche. To nie jest tak, ze nie mozna zostawiac dziecka ponizej 12 roku zycia bez opieki, tylko, ze w razie gdyby mu sie cos stalo, lub by cos nawywijal, to wtedy jestescie pociagnieci do odpowiedzialnosci. Ale biorac pod uwage jak bardzo nieudolne sa nasze sluzby (policja, sady, opieka spoleczna), to na 99%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kiszczak: 12 lat to już prawie nastolatek, a znajoma pewnie ma dostosowany grafik w pracy do planu zajęć dziecka? No bo jak to żeby wrócił np o 13 z lekcji i musiał czekać do 17 na matkę samo w domu?
Wiem że czasy się zmieniły, ale mając 15 lat jeździłem ze znajomymi nad morze z południa Polski samemu i nie dlatego, że uciekałem tylko miałem zaufanie rodziców