Wpis z mikrobloga

@Vermeerrr: hej byłam dziś u psychiatry. Jednym z wątków poruszanym z nim był fakt, że jestem wrażliwa i przejmuje się aż zanadto opinią innych ludzi. Psychiatra powiedzial, że z moją atrakcyjną aparacyja z moich ust brzmi to żałośnie, że się przejmuja opinią innych osób. Naprawde nie mam pojęcia co ma do tego co wygląd..Przykro mi się zrobiło, wzięłam receptę i wyszłam. Przynajmniej przepisał mi leki, które mają mi pomoc w odstawieniu benzodiazepin. ;_;
#psychiatria #lekarz #benzodiazepiny
  • 16
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vermeerrr @fraterperdurabo: to nie jest sposób na zmianę myślenia. Wygląd to nie wszystko, ludzie mają różne problemy, nawet Ci z dobrą aparycją. Ba, nawet Ci z aparycją i dużymi pieniędzmi, rodzinami, popatrz na celebrytow którzy chorowali na depresję.
Musimy jako społeczeństwo przestać patrzeć na depresję i zaburzenia psychiczne jako słabość i użalanie się nad sobą i zrozumieć, że to choroba jak każda inna. A jeśli nie rozumie tego nawet lekarz psychiatra
@namotim_: chodzi mi o to, że to jest część choroby interpretowanie dogłębnie każdego zdania w sposób depresyjny. ktoś może nie mieć nic złego na myśli, może próbuje sprawić jakiś komplement, może mu nie wyszło, ale już jakaś super analiza, filozofowanie nad genezą depresji, co jeszcze pogłębia problem. takie analizowanie jest dużą częścią depresji. zdrowi ludzie tego nie robią w takim stopniu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fraterperdurabo: ano właśnie, część choroby, i takich rzeczy nie leczy się dewaluowaniem czyichś odczuć tylko budowaniem zdrowego podejścia i poczucia własnej wartości. Co prawda to nie zadanie psychiatry tylko terapeuty ale jednak lekarz powinien zdawać sobie z tego sprawę
@namotim_: niby w jaki sposób? musiałby zastanawiać się nad każdym wypowiedzianym zdaniem, więc sam by miał depresję... no i lekarz w sumie ma rację - kobieta użala się nad sobą, co też jest elementem depresji. no taka prawda. przyzwyczajamy się do depresji, a użalanie się nad sobą pomaga nam w niej zostać. lubimy to. to jest #!$%@?, ale tak jest.