Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zdjęcie zdjęciem, przy okazji zapytam- wysokie pH na aktywnym może być spowodowane tym że już się zużyło (akwarium od grudnia), po prostu do takiego jest "stworzone", czy robię zbyt mało podmian wody?
Nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem, dopiero od tego tygodnia wpadł mi w ręce test i zonk bo pokazuje 7,2-7,5 pH gdzie górny pułap dla tych krewetek według internetu to 6,5. Woda którą wlewam ma 5 pH. Podłoże Jokuchi Jiban Soil, podmiany co tydzień (lub półtora) 5L a samo akwarium ma pojemność 30 litrów.
#akwarystyka #niemcowekrewetki
XNiemcu - Zdjęcie zdjęciem, przy okazji zapytam- wysokie pH na aktywnym może być spow...

źródło: comment_1660848199YtRfmUVCN8J2Xh1oxAuMQP.jpg

Pobierz
  • 7
@XNiemcu: jaki test? Kropelkowe nie są zbytnio dokładne jeśli chodzi o pH, Zoolek ma margines błędu do ok. 1 j. pH, a testy paskowe kompletnie się nie nadają. Względnie dokładny wynik można uzyskać z elektronicznego miernika pH. Czy znasz resztę składowych parametrów wody której nalewasz, tj. np. twardość ogólna i węglanowa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wodzu_8k: Więc tak:
pH- 7,2
GH- 6
KH 0/1
NO3- 20
PO4- 0,1 (z tymi dwoma ostatnimi parametrami dopiero rozpoczynam walkę. Chciałbym wierzyć że Zoolek się myli, chociaż na wodzie RO pokazuje prawidłowo, a sam już się w tym gubię bo zaczynałem od pasków i wtedy było paski złe-kup kropelki. Kupiłem kropelki i też nie jest dobrze(np test na GH Zoolek przekłamuje mi o +4 stopnie względem JBL). Myślisz że taki
@XNiemcu: Hmm. Miałem takie przypadki że testy na gh przekłamywały mi aż tyle względem siebie, aczkolwiek.. jeden z nich zazwyczaj był przeterminowany, a tutaj jak mniemam nie jest to możliwe. Także coś jest nie tak. To jest sama woda RO czy już po mineralizatorze? Jeśli używasz, to jakiego?

Takie pH przy tym KH wydaje się dość dziwne. Możliwości jest kilka - mineralizator coś chrzani, lub podłoże jonowymienne po tym, jak skończyły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wodzu_8k: Test nie był przeterminowany i mierzyłem wtedy wodę już zmineralizowaną, gotową do podmiany. Wtedy zacząłem od testu Zooleka, ale ciągle wychodziło mi coś w okolicach 10GH gdzie przy tej przewodności na Salty Shrimp powinno być 6. Pytałem raz na jednym forum i kilka osób odpisało mi że Zoolek lubi ściemniać i żebym spróbował JBL albo innej firmy. Dwa dni później przyszedł test w/w firmy i na tej samej wodzie pokazało
@XNiemcu: jak dla mnie podłoże w takim razie coś kasztani, prawdopodobnie zaczęło oddawać z powrotem, raczej nic innego nam nie pozostaje. Nie wiedziałem że Yokuchi ma tak krótkie właściwości, przy miękkiej wodzie Dark soil czy Environment od Glasgarten trzymało parametry przez rok, półtora. Ale dobrze będzie jednak zestawić te wyniki z wynikiem z elektronicznego miernika