Wpis z mikrobloga

Zamawiał ktoś z was klocki inspirowane Lego z Chin? Jak odczucia? Chciałbym sobie coś złożyć (to byłby mój pierwszy zestaw), ale niekoniecznie ładować się od razu w kwoty 500+. A na Ali widziałem już fajne zestawiki w okolicach 150zł (ok 600 części) - no i własnie pytanie - czy fajne tylko na obrazku, czy rzeczywiście fajnie coś takiego sobie złożyć? Bardzo duża różnica w jakości?
#lego
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EmANDeM: zdania ekspertów są podzielone, ale jakość nigdy nie będzie taka jak w Lego... no i palce bolą od składania, ostre krawędzie itd.
  • Odpowiedz
@EmANDeM: Jeśli chcesz tylko złożyć i odstawić na półkę to chyba nie ma problemu. Podobno kontrola jakości jest gorsza (nie wiem nie zamawiałem, ale do LEGO też bym się czasem przyczepił). Lego ma ten plus, że nawet jak poleży na półce z 5 lata to sprzedaż bez problemu.
  • Odpowiedz
@EmANDeM Zależy od marki, zamawiałem tylko kilka więc nie mam pełnego porównania ale:
Sembo - świetna jakość, jak dla mnie nawet lepsza niż obecne LEGO bo mają mocniejszy "chwyt". Kolory w 100% zgadzają się z tymi z lego
Lepin/Leji/Bela - podróby oryginalnych setów, jakość zdecydowanie gorsza od LEGO. Na półce będzie ładnie wyglądać ale podczas składania widać czasem różnice w kolorach i generalnie gorszą jakość. Ogólnie warto raczej tylko w przypadku
  • Odpowiedz
@EmANDeM: Ja polecam Cada - mają własne konstrukcje (a nie kradną od Lego), a jakość samych klocków jest bardzo dobra (naprawdę niewiele różnicy do Lego).
  • Odpowiedz
@EmANDeM: Ostre krawędzie, braki klocków, błędy jak zbyt długie ośki, zbyt grube elementy, nieprzemyślane konstrukcje typu co z tego że jest silnik jak obrót elementu trwa 10 minut, uszkodzone elementy.

Tutaj przykład złego zestawu.
GrafikaUltraHaDe - @EmANDeM: Ostre krawędzie, braki klocków, błędy jak zbyt długie oś...
  • Odpowiedz
@EmANDeM: jak chcesz przebudowywać i budować coś innego niż na raz z instrukcji to paluchy bolą strasznie, poza tym jakościowo niektóre (np Bella) całkiem spoko!
  • Odpowiedz
@EmANDeM: pójdź sobie do jakiegoś sklepu z chińskimi rzeczami i kup kilka zestawów różnych marek to się przekonasz czy cię to zadowala. Niektórzy piszą ci tu głupoty o świetnej jakości jakichś tam marek, a w rzeczywistości to nie wygląda tak pięknie, właściwie to bardzo trudno znaleźć coś identycznego jak lego. Jak chcesz tylko na pokaz i na półkę to może coś znajdziesz dla siebie.
O zestawach CaDa to nic nie
  • Odpowiedz
@EmANDeM: Ja kupuję regularnie chińskie zestawy, jakości jest zdecydowanie wyższa niż Lego, jedynie musisz pamiętać, aby nie kupować "noname". Na wypoku roi się od handlarzy, którzy wpakowali się w plastikowe złoto po same łokcie i będą cię przekonywać o wyższości duńskiego szmelcu. Kup sobie na start jakiś tani zestaw od CADA.
  • Odpowiedz