Wpis z mikrobloga

Jakie książki trzeba czytać by podbić sobie inteligencję? Trochę czytam, ale nigdy nikt mi nie zwrócił uwagi, że używam słów jakich nie rozumieją, oraz jak byłem głupi tak dalej jestem w ogóle nie odczuwam przybycia inteligencji. Jak miałem 70iq tak dalej mam. #ksiazki
  • 27
  • Odpowiedz
@klajdla_a: @BadSebastian: @lrllrlrr na wykopie czytałem, że jak ktoś zaczął czytać fantastykę to podbiła mu się inteligencja i używa słów, których inni nie rozumieją przez co już nie przebywać wśród nie czytających.

@KingFight: nudna jest biblia i doszedłem do wniosku, że nie ma co czytać książek co nie sprawiają przyjemności

@Ziombello: są szczęśliwi ambitnii a nie tacy orbitujący w Okół żarcia seksu i pracy
  • Odpowiedz
i używa słów, których inni nie rozumieją przez co już nie przebywać wśród nie czytających


@przegro_pisarz: mądrość nabyta. usłyszał coś raz, powtarza, a nie umie wykorzystać tego w praktyce. to nie tak działa. czyli... jak był debilem, tak został debilem, tyle że mądrym.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: zajebiste by to było jakby tak wystarczyło przeczytać książkę żeby sobie staty podkręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Pułapki myślenia" +10 do inteligencji
"Boso przez świat" +20 do orientacji
"Łapa szersza niż sztanga" +15 do siły

itd itp xD
  • Odpowiedz
taki efekt chcę mieć

@przegro_pisarz:

Ty serio pytasz, myślałem że se jaja robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytaj cokolwiek, to co może cię zainteresować. Generalnie obcowanie z książką wzbogaca zasób słownictwa. Poszukaj jakichś rankingów książek na lubimyczytac.pl
  • Odpowiedz
no właśnie czytam i nie mam takiego efektu

@przegro_pisarz:
Dobra, skoro szukasz konkretów to przeczytaj książki „Slepowidzenie” i „ Echopraksja” Petera Wattsa, po tych książkach będziesz erudytą, filozofem, tylko czytaj w skupieniu i ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ziombello: tak wiadomo ma 100% skuteczności jak książki rozwojowe tylko trzeba zrozumieć a egzaminu z zrozumienia nikt mi nie zrobi. Czytałem rozwojowe i też nic mi nie dały ¯\_(ツ)_/¯ erudycji nabywa się dzięki znajomości historii i historiiofilozofii+ dzięki temu będzie się miało odpowiedni światopogląd uodparniający na media
  • Odpowiedz